Specialistė dalinasi 5 patarimais: kaip prižiūrėti savo kūną po nerūpestingos vasaros?

Specialistė dalinasi 5 patarimais: kaip prižiūrėti savo kūną po nerūpestingos vasaros?
Lietuva
„Merci Merci beauty lounge“ salono savininkė A. Radavičienė. Asmeninio albumo ir freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

„Mojuojame vasarėlei ranka ir sakome iki pasimatymo! Sveikas, rugsėji! Grįžtame į realybę. Pastebime vasaros malonumų, saulės prisilietimų ir neišmiegotų naktų padarinius. Noriu pasidalinti keliais paprastais patarimais, kurie padės pagerinti veido bei kūno būklę, o svarbiausia, leis pasijusti kur kas geriau“, – teigia Merci Merci beauty lounge“ salono savininkė A. Radavičienė.

Šios savaitės tinklalaidės „Sekundė pliusams“ dalyje A. Radavičienė dalinasi patarimais kaip turėtumėme prižiūrėti savo veido odą, plaukus ir kūną po nerūpestingos vasaros. 

1. Apsilankykite pas kosmetologą. Jis įvertins jūsų veido odos būklę, pokyčius bei rekomenduos procedūras bei kosmetikos priemones, kurios padės spęsti iškilusias naujas arba šalinti paaštrėjusias senas problemas. Gal oda labiau išsausėjo, nei įprastai, gal pasirodė daugiau pigmentinių dėmių, gal išryškėjo kapiliarinis tinklas veido odos paviršiuje, o gal saulės nubučiuotoje odoje ryškiau matosi smulkios mimikos raukšlės?

Kiekvienai problemai – atskiras komplektas priemonių, o specialistui įvertinus bendrą situaciją, priemonės gali papildyti viena kitą ir spręsti keletą problemų vienu metu.

2. Plaukai. Įsivertinkite savo plaukų būklę. Labai dažnai po vasaros plaukai būna nualinti nuo saulės spindulių, kepurių (nes galvos oda prakaituoja) ir nuo jūros vandens.

Jei manote, kad plaukams reikia daugiau nei šampūno ir kondicionieriaus, įsigykite jums tinkančią plaukų kaukę: drėkinančią, maitinančią ar tausojančią dažytų plaukų spalvą. Svarbiausia, nepatingėkite po galvos plovimo palaikyti plaukus apsuktu rankšluosčius 15-20min. Plaukai jums padėkos savo sveiku žvilgesiu.

3. Mityba. Nuobodu, bet neišvengiama. Pamėginkite savo mityboje naudoti daugiau sezoninių produktų. Ypač tų, kuriais prekiauja močiutės turgeliuose. Kol jie dar yra, kol galime naudoti termiškai neapdorotus – naudokimės. 

4. Skirkite laiko fiziniam aktyvumui padidinti. Jei nesportuojate ir jums svetimas fizinis aktyvumas, peržiūrėkite savo dienotvarkę ir pagalvokite, kokia fizinė veikla jums teiktų malonumą: vaikščiojimas, lengvi pratimai mokyklos stadione, važiavimas dviračiu ar sporto salė. Rinktis tikrai yra iš ko.

Galite apsilankyti pas kineziterapeutą. Jo pagalba susidarykite pratimų planą, kuris padės jums spręsti nugaros, įsitempusių pečių ar kitas problemas. Šios problemos vargina daugumą žmonių, tačiau nedaugelis kreipiasi į specialistus, jog padėtų savo kūnui jaustis geriau.

5. Gera knyga. Net jei rugsėjis dar džiugins gražiais orais ir paimti knygą į rankas nebus kada, turėkite šalia knygą, kurią jau seniai norite perskaityti. Sunkiomis akimirkomis tikrai pravers.