Specialios pašto dėžutės kviečia kurti ryšį su senjorais

close-up-man-sealing-envelope
Šiauliai
Freepik.com nuotr.
Pranešimas spaudai Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Ar dar prisimenate, kaip smagu gauti popierinį laišką su sveikinimais ir palinkėjimais? Šventiniame šurmulyje ir dovanų paieškose lengva pamiršti, kokį džiaugsmą gali suteikti paprastas ranka rašytas laiškas ar atvirukas. Tad akcija „Kalėdinis senjorų paštas“ kviečia atgaivinti kalėdinių laiškų tradiciją ir nusiųsti popierinius linkėjimus tiems, kas šventiniu periodu gali pasijusti šiek tiek vieniši.

Akcija kviečia dalytis šventine nuotaika su senjorais visoje Lietuvoje

Jau trečius metus Nacionalinio socialinės integracijos instituto „Senjoro“ programa kviečia visuomenę dalytis šventine magija ir rašyti kalėdinius laiškus senjorams visoje Lietuvoje. Šiais metais nuo gruodžio 1 d. aštuoniuose Lietuvos miestuose atsirado specialios pašto dėžutės, kviečiančios nudžiuginti senjorą popieriniu laišku su kalėdiniais linkėjimais.

Pasak iniciatorių, akcija siekiama pradžiuginti senjorus dėmesiu ir šiluma, atkeliaujančia iš įvairiausių Lietuvos kampelių.

„Šis kalėdinis senjorų paštas turi ypatingą tikslą – sukurti tiltą tarp nepažįstamų žmonių. Savo parašytu laišku kiekvienas iš mūsų gali paliesti ir praskaidrinti šventinį laikotarpį visiškai nepažįstamam senjorui kitame Lietuvos kampelyje. Argi ne magiškas būdas kurti ryšį bei įnešti daugiau šviesos į kalėdinį periodą? Džiaugiamės, kad ši akcija vyksta jau trečius metus ir tampa gražia kalėdine tradicija“, – kalėdinę akciją pristato „Senjoro“ programos vadovė Rugilė Bitautaitė.

Akcijos metu visuomenė kviečiama parodyti senjorams dėmesį ir priminti, kad jie yra matomi ir vertinami. Dalis senjorų Lietuvoje šventes sutinka vieni, tad jiems laukiamiausia dovana – parodytas nuoširdus dėmesys.

„Kalėdiniai laiškai senjorams atneša daug džiaugsmo ir gerų emocijų. Per ankstesniais metais įgyvendintas akcijas matėme, kiek šypsenų, juoko bei laimės ašarų gauti laiškai padovanojo senjorams. Nepaisant to, senjoras šventes pasitinka vienas ar yra aplankomas artimųjų, papildomas dėmesys, atsiųstas popierinio laiško pavidalu, visiems suteikia šiltų emocijų“, – pasakoja „Senjoro“ vadovė.

Prie akcijos gali prisijungti kiekvienas

Praėjusiais metais senjorus pasiekė daugiau nei 800 šventinių laiškų ir atvirukų. Nors skaičiai nemaži, tačiau šių metų tikslas dar ambicingesnis – surinkti 1 600 ranka rašytų laiškų, būtent tiek senjorų visoje Lietuvoje šiuo metu lanko „Senjoro“ organizacija.

„Pernai į akcijos pašto dėžutes atkeliavo ne tik laiškai, bet ir vaikų kurtos atvirutės, rankdarbiai bei saldžios dovanėlės. Prie akcijos taip pat jungėsi mokyklos, iš kurių gavome nemažai senjorams skirtų laiškų. Tad ir šiais metais prie akcijos jungtis ir laiškus rašyti kviečiame visus – mokyklas, įmonių kolektyvus – kuo daugiau laiškų, tuo daugiau senjorų nudžiuginsime“, – šypsosi
R. Bitautaitė.

Visi norintys prisijungti prie akcijos savo parašytus kalėdinius laiškus iki gruodžio 18 d. galės įdėti į specialias pašto dėžutes, esančias Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Mažeikiuose bei Telšiuose.

„Laišką ar atvirutę su linkėjimais, smagiomis istorijomis ar kitomis gražiomis mintimis įdėkite į voką. Labai kviečiame užrašyti savo vardą, pavardę bei adresą. Dažnas senjoras nori atsiųsti padėką – kas žino, gal tai bus gražios draugystės pradžia. Jei visgi pasirašyti nenorite – šilti anonimiški linkėjimai taip pat laukiami! Laišką įdėkite į „Senjoro“ pašto dėžutę artimiausiame mieste, o mes pasirūpinsime, kad laiškai iki Kalėdų pasiektų senjorus įvairiuose Lietuvos kampeliuose“, – akcijos eigą pristato „Senjoro“ vadovė.

Kalėdinio pašto dėžutes Šiauliuose galima rasti prie Turizmo informacijos centro įėjimo, Vilniaus g. 213.

Dar daugiau idėjų ir patarimų šventinėje Etaplius.lt rubrikoje „Lengvos Kalėdos“!