Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt
Šiemet penkiose Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklo bibliotekose: vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“, Šiaurinėje, Smėlynėje, „Židinyje“ ir „Žiburėlyje“ praleisti vasaros atostogas panoro apie 300 vaikų.
Norime pasidalinti, ką per vasarą bibliotekose nuveikė mažieji panevėžiečiai.
Vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ stovyklautojų laukė pažintis su lego robotukais bei 3D spausdintuvu, sferinio kino apie meškutės nuotykius kosmose peržiūra mobiliame planetariume, ledų degustacijos ir net vandens mūšis! O kur dar kelionė siauruku iki Rekstino miško ir ten surengtas piknikas, žaidimai ir estafetės. Leisdami laiką bibliotekoje, vasarotojai susipažino su floristo, apsaugininko ir kepėjo profesijomis, gamino dantų monstriukus, piešė ant tarp medžių ištemptos plėvelės. Stovyklos kulminacija tapo išvyka į Kauno zoologijos sodą, aplankant laipiojimo sienelių centrą ir išbandant „Draugystės“ parke esančius treniruoklius, sūpynes bei batutą.
Šiaurinės bibliotekos atostogautojai dalyvavo lobio paieškose, muilo burbulų fiestoje, pramogavo nuotykių parke „Orangutangas“. Vaikus aplankė gatvės šokių studijos „Red Action“ vadovė Rusnė, mokiusi hip hopo elementų. Svečiavosi rašytojas Benas Bėrantas su iliustruotoja Vilija Kvieskaite, organizavę kūrybines šviečiančio apuoko gamybos dirbtuves. Poetė Daiva Čepauskaitė skaitė savo „baisiai gražius“ eilėraščius, tautodailininkas Albertas Bartašius supažindino su penkiolika lietuvių liaudies muzikos instrumentų, o iš Vilniaus atvykęs auksaspalvis retriveris Gongas su šeimininke vedė kaniterapijos arba skaitymo su šunimi užsiėmimą. Skaitytoja Kamilė Verikaitė pristatė savo unikalią Rubiko kubo kolekciją, treneris G. Vasiliauskas organizavo sporto dieną. Patyriminės istorinės edukacijos „Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva“ metu kiekvienas galėjo pajausti tikro kalavijo svorį, išbandyti skydų sienos jėgą, pasimatuoti kario šarvus.
Vasarotojai bibliotekoje „Židinys“ mėgavosi muilo burbulų, šokių ir balionų pramogomis, linksminosi su animatore, aktyviai judėjo laisvalaikio erdvėje „GoJump“, išmėgino basų kojų taką. Keliaudami daug pamatė ir sužinojo: lankėsi Panevėžio apylinkės teismo sulaikymo kamerose, archyvuose ir net išbandė teisėjo kėdę. Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės štabe vaikai matavosi apie 25 kg sveriančią šaulio kuprinę, užsidėjo dujokaukę ar bandė bendrauti racijos pagalba. Panevėžio kraštotyros muziejuje stovyklautojai dalyvavo edukacinėje programoje „Kai gyveno karaliai“. Jos metu ne tik daugiau sužinojo apie vienintelį Lietuvos karalių Mindaugą ir karalienę Mortą, bet ir statė pilį, siuntė laišką su antspaudu, netgi išbandė senovinę katapultą! Smagiausia atrakcija vasarotojų laukė paskutinę stovyklos dieną – kelionė į ledų fabriką bei edukacinį pramogų centrą „Curiosity“.
Bibliotekos „Žiburėlis“ stovyklautojai susipažino su panevėžiete vaikų rašytoja Neringa Tik ir jos kūryba. Bio tatuiruočių meistrės Gundegos dėka savo rankas papuošė chna piešiniais. Panevėžio kraštotyros muziejuje dalyvavo edukacijoje „Bitelės istorija“, kur susipažino su bitininkavimo ypatumais ir, žinoma, ragavo medų. Vaikai išbandė ir dar vieną muziejaus edukaciją – mokėsi atpažinti vaistinguosius žolynus. Skonis, kvapas ir spalva leido prisiminti, kokius augalus pažįsta, kada juos galima vartoti ir kur jų ieškoti.
Smėlynės bibliotekos stovykloje daug dėmesio buvo skirta gamtai ir gyvūnams. Mažieji panevėžiečiai su lauktuvėmis vyko į Panevėžio gyvūnų globos namus, kur mokėsi atsakomybės, supratimo apie tinkamą elgesį su augintiniu. Vaikai lankėsi Gamtos mokykloje, kur apžiūrėjo ten laikomus gyvūnus, glostė ponį, laikė rankose gyvalazdę. Aplankytas ir Nausodės Žirgynas. Čia daug sužinota apie laikomus žirgus: veislė, charakteris, istorija. Vaizdžiai papasakota apie jų priežiūrą, mitybą, valdymą, žirginio sporto šakas. Pasirodymą vasarotojams surengė Panevėžio šunų dresūros mokyklos „Bestas“ atstovai su augintiniais. Nuvykę į Velžį paviešėti tautodailininko Sauliaus Kronio dirbtuvėse, stovyklautojai sužinojo apie kalvio profesiją ir apžiūrėjo jo įspūdingą, daugiau nei šimto plaktukų kolekciją. Vaikai suspėjo ir paparčio žiedo ieškoti ir atskleisti savo kūrybines galias edukaciniuose užsiėmimuose.
Tai štai kokia spalvinga vaikų vasara miesto bibliotekose.