Sostinės mokyklų lauko klasėms įrengti savivaldybė skirs 500 tūkst. eurų

Sostinės mokyklų lauko klasėms įrengti savivaldybė skirs 500 tūkst. eurų
Vilnius
Sauliaus Žiūros nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Pernai Vilniaus miesto savivaldybei pavaldžiose ugdymo įstaigose įrengtos 35 lauko klasės. Kadangi projektas sulaukė nemenko ugdymo įstaigų susidomėjimo, šiemet nutarta joms skirti 500 tūkst. eurų. Maksimali suma vienam projektui – 18 tūkst. eurų, rašoma savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

„Mokykla mums – ne tik apie teoriją ir pažymius, bet ir apie įdomią, kūrybišką ir motyvuojančią aplinką mokytis. Nuolat kviečiame ugdymo įstaigas į mokymo procesą žvelgti kūrybiškai. Džiaugiuosi, kad talentų ugdymui Vilnius kuria vis daugiau priemonių – vos prieš savaitę atvėrėme platformą „Vilnius yra mokykla“, leidžiančią pamokoms vykti įvairiose sostinės erdvėse, o šis projektas pamokas iš tradicinių kabinetų perkelti po atviru dangumi leis dvigubai daugiau mokyklų“, – apie prasidėjusį lauko klasių konkursą savivaldybei pavaldžios ugdymo įstaigoms sakė Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.


Praėjusiais metais pirmą kartą paskelbtame lauko klasių projekte panoro dalyvauti net 50 mokyklų. Buvo įrengtos 35 lauko klasės. Šiam projektui buvo skirta 460 tūkst. eurų.


Pasak savivaldybės, už skiriamą finansavimą mokykla gali įsirengti suoliukų, lengvai pastatomų sulankstomų pavėsinių ar kupolą. Lauko klasės gali būti atviros ar uždaros, apsaugotos nuo prastų oro sąlygų, gali turėti vėdinimo ir šildymo sistemą. Tokias lauko klases mokyklos gali naudoti visus metus.