Sostinėje prasideda energetikos festivalis „Mechanizmai“

Sostinėje prasideda energetikos festivalis „Mechanizmai“
Vilnius
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vilniuje šeštadienį prasideda energetikos festivalis „Mechanizmai“.

Savivaldybės teigimu, sostinės energetikos įmonės atvers duris miesto gyventojams ir nemokamų ekskursijų metu pristatys, kaip į vilniečių namus atkeliauja šiluma, vanduo, dujos, elektra, kaip keičiasi pramoniniai sostinės rajonai ir jų gatvėmis judantis transportas.

„Miestas yra neįtikėtinai sudėtingas mechanizmas – kad galėtume praustis po karštu vandeniu ar į darbą nuvažiuoti troleibusu, kasdien dirba tūkstančiai žmonių. Norime, kad tas darbas būtų įvertintas, o gyventojai daugiau žinotų apie energetiką, prisiliestų prie tų sudėtingų procesų ir kartais, atrodo, tolimų, bet kartu ir kiekvieną liečiančių sprendimų“, – savivaldybės pranešime cituojamas Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas. 

Ekskursijas rengs bendrovės „Vilniaus šilumos tinklai“, „Vilniaus vandenys“, „Neakivaizdinis Vilnius“, Energetikos ir technikos muziejus, „Amber Grid“, „Vilniaus viešasis transportas“, „Ignitis grupė“.  

Festivalyje iš viso suplanuoti 47 užsiėmimai.

Vilniaus termofikacinėje elektrinėje vyks dieninės, naktinės ir šeimų ekskursijos.

Ekskursijos bus organizuojamos ir į Vilniaus nuotekų valyklą, Antavilių ir Sereikiškių vandenvietes. Organizuojami pasivaikščiojimai po pramoninę Vilkpėdę ir Technikos inovacijų istorijų maršrutu.

Taip pat numatyti vizitai į Antakalnio troleibusų parką bei apsilankymai Gudelių dujų skirstymo pastotėje, Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje.

Energetikos ir technikos muziejus surengs dvi pažintines ekskursijas ir patyriminius užsiėmimus.