Sostinėje neliks dalies reklaminių įrenginių: bus nukelti stendai su nebegaliojančiais reklamos leidimais

DJI_1519-2048x1365
Vilnius
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vilniaus miesto savivaldybė praneša pradedanti reklaminių įrenginių, kurių leidimai yra pasibaigę, demontavimą miesto centrinėje dalyje.

„Nemaža dalis reklaminių stendų sostinėje šiai dienai yra neteisėti, todėl, organizuojant naujus reklaminių įrenginių konkursus ant Savivaldybės objektų, suskubome nukelti senuosius stendus, kuriuos dalis rinkoje veikiančių reklamos skleidėjų naudoja net pasibaigus leidimo galiojimui“, – įspėja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas. 

Skelbiama, kad planuojamų demontuoti reklamos stendų leidimai nustojo galioti dar 2023 m. vasarį – daugiau nei prieš metus. Kaip buvo numatyta išduodant leidimą reklaminiams įrenginiams įrengti, reklamos stendų savininkai per vieną mėnesį nuo leidimo galiojimo termino pabaigos savo lėšomis privalėjo išardyti, išvežti reklaminius įrenginius, sutvarkyti jų įrengimo vietas ir perduoti jas Vilniaus miesto savivaldybei. Lauko reklamos skleidėjams įrenginių neišsivežus, darbus atliks UAB „Grinda“.

„Mūsų vertinimu, atsakingo verslo pareiga yra laikytis sutartinių įsipareigojimų. Šiuo atveju kai kurių reklamos sklaidos įmonių neveikimas ne tik apkrauna savivaldybės administraciją, bet ir iškreipia rinkos sąlygas, nes sąžiningam verslui tenka reklamos vietas naudoti ir administruoti konkurso sąlygomis, o be leidimo veiklą vykdančios bendrovės reklamą skleidžia nesilaikydamos tų pačių taisyklių“, – sako Savivaldybės Licencijavimo ir leidimų skyriaus vedėjas Julius Morkūnas.

Reklaminių stendų, kurių eksploatacijai leidimas nebegalioja, demontavimo darbai prasidės nuo kovo 13 dienos. Įrenginiai bus išvežti saugojimui.

Juos lauko reklamą skleidžiančios įmonės galės atsiimti kreipęsi į Vilniaus miesto savivaldybės administraciją. Demontuotų reklaminių įrenginių savininkams taip pat bus pateiktos UAB „Grindos“ sąskaitos už įrenginių nukėlimo darbus.