Sodiname medelius – auginame vaikučius

Sodiname medelius – auginame vaikučius
Šiauliai
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kovo 26-oji buvo nuostabi tikro pavasario diena. Prasisklaidžius rytiniam rūkui ir nušvitus saulutei, sučiulbo paukšteliai, į mokyklos kiemą pabiro vaikai, pasigirdo juokas...

Buvo smagu ir malonu dalyvauti Šiaulių miesto Kultūros centro inicijuotoje akcijoje „Atkurkime savo Žemę“.

Šiaulių „Juventos" progimnazijos aštuntoko Vytauto Galinio tėvelis pirmokėliams papasakojo, kaip teisingai pasodinti medį.

Su vaikais prisiminėme, kodėl kovo mėnuo dar vadinamas Žemės mėnesiu. Mažieji, paklausti, kam reikalingi medžiai, drąsiai dalinosi mintimis: nes nuo jų oras geresnis, medžiai yra žali ir gražūs, kiekvienas medis turi šeimą: storesnės šakos - tėtis ir mama, mažesnės - vaikučiai...

Smagu, kad nemažas būrelis 1c klasės mokinukų su tėveliais jau yra sodinę medelius ar bent stebėję, kaip tai daroma... Todėl vaikai žino, kad reikia iškasti tinkamą duobę, įberti komposto, augalą palaistyti. Ir ne tik - medelį dar reikia saugoti.

Džiugu, kad juventiečiai, kaip ir kitos 59 Šiaulių miesto įstaigos, prisidėjo prie savo namų, įstaigos teritorijos gražinimo.

Nuoširdus AČIŪ pirmokės Lėjos Rimkūnaitės ir aštuntoko Vytauto Galinio šeimoms, sodinusioms medelius ir atstovavusioms mažiausius ir vyriausius juventiečius.

Dėkojame akcijos sumanytojams, organizatoriams, rėmėjams: Šiaulių savivaldybei, Kultūros centrui, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos botanikos sodui.

Tvirtėkite, žaliuokite, medeliai, aukite ir mylėkite savo žemę, juventiečiai.