PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Rugsėjo 23 d. 15:12

Socialdemokratams traukiantis iš koalicijos artėja pokyčiai Vyriausybėje ir Seime

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


15281

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybai šeštadienį balsavus už pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos, šios partijos deleguotiems ministrams ir parlamentinių komitetų pirmininkams teks per savaitę apsispręsti dėl savo pareigų. Tai reiškia, kad Seime ir Vyriausybėje artimiausiu metu turėtų vykti postų perskirstymas.

LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas teigia, kad, jo manymu, visi aukštas pareigas užimantys socialdemokratai turėtų palikti postus.

„Po priimto sprendimo bus skirtas logiškas laikas, apie savaitę laiko, kad tie mūsų žmonės, kurie užima postus, - ar yra ministrai, ar Seimo komitetų pirmininkai, - turės apsispręsti, kaip jie nori elgtis.

Techninės detalės gali procesą ištęsti. Mano įsitikinimu, traukimasis iš koalicijos apima ir politines pozicijas“, - šeštadienį po LSDP tarybos balsavimo dėl koalicinės sutarties su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) nutraukimo žurnalistams sakė G. Paluckas.

Šiuo metu aišku, kad Vyriausybėje turėtų nelikti ūkio ministro Mindaugo Sinkevičiaus. Neaiški situacija su socialdemokratu užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi. Tuo metu teisingumo ministrė Milda Vainiutė gali likti pareigose.

„M. Sinkevičius jau yra pareiškęs, kad laikysis solidariai su partija, ir gerbiu tokią poziciją, jis trauksis iš savo užimamų pareigų. M. Vainiutė nėra partijos narė, todėl LSDP sprendimai jai nėra taikomi, tai priklauso nuo Premjero apsisprendimo, o su L. Linkevičiumi, kai turėsiu galimybę pasišnekėti, tai padarysiu“, - aiškino G. Paluckas.

Socialdemokratų lyderis teigė, kad savaitė laiko taikoma ir parlamentinių komitetų pirmininkams.

„Dėl komitetų pirmininkų kalbėsimės pirmadienį vyksiančiame (LSDP) valdybos posėdyje. Irena Šiaulienė (Seimo vicepirmininkė - ELTA) turi savaitę laiko, kaip ir visi kiti, užimantieji pareigas, pasakyti, kaip elgsis, ar vadovausis partijos sprendimu, ar prašys partijos išimties tvarka užimti pareigas“, - teigė G. Paluckas.

Paklaustas, ar pasitraukę iš valdančiosios koalicijos socialdemokratai rems „valstiečių ir žaliųjų“ mažumos Vyriausybę, G. Paluckas sakė, kad tai priklauso nuo sprendimų „kairumo“.

„Mažumos Vyriausybę (mes ką tik priimtoje rezoliucijoje šnekame apie tai) remsime konkrečiais klausimais, kurie yra neabejotinai kairės politinės darbotvarkės aktualijos“, - teigė LSDP pirmininkas, sakydamas, kad tolesnis - jau buvusių koalicijos partnerių - bendravimas dabar priklauso nuo „valstiečių ir žaliųjų“ iniciatyvos, nes tai esanti „didžiausia frakcija, siekianti užtikrinti Vyriausybės veiklos stabilumą“.

G. Paluckas pasisakė ir dėl darbo opozicijoje. Anot jo, šiame fronte socialdemokratai sudarys didelę konkurenciją Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščioniams demokratams (TS-LKD).

„Manau, kad sudarysime labai stiprią konkurenciją iki šiol karaliavusiems opozicijoje konservatoriams, ir tikrai nuo to mažumos Vyriausybės veikla bus tik geresnė, nes demokratija reikalauja konsensuso, sutarimo siekimo. Mažumos Vyriausybei tai reikės daryti dažniau“, - kalbėjo G. Paluckas.

Socialdemokratų lyderis neigė svarstymus apie galimą partijos skilimą.

Pasak jo, šią savaitę tiek partijos skyrių dauguma, tiek ir šeštadienį tarybos dauguma aiškiai savo balsavimu parodė, kad skilimo nėra. G. Paluckas optimistiškai vertino į opoziciją pasitraukusios partijos perspektyvas 2019 ir 2020 m. numatytuose rinkimuose.

„Vertinu labai gerai. Socialdemokratai niekur nedingsta, jie yra stipresni nei bet kada. Ir aš esu tikras, kad mes švęsime ir 150 metų mūsų veiklos jubiliejų, ir dar daug metų. Šiandien pradedame plačią diskusiją partijos skyriuose apie partijos kairumo kryptį ir tuo tikslu yra paruoštos, kartu su akademinės bendruomenės atstovais partijos modernizuotos programos gairės“, - sakė G. Paluckas.

Kaip ELTA skelbė, šeštadienį balsuojant LSDP tarybai, 140 jos narių pasisakė už koalicijos sutarties su LVŽS nutraukimą, prieš buvo 46, o susilaikė 9 nariai.

Remiantis LSDP skyrių balsavimo rezultatais, pasitraukti iš valdančiosios koalicijos siūlė 44 skyriai, dirbti toliau su LVŽS norėjo 7 skyriai, o persiderėti dėl sutarties ragino 8 skyriai. Vienas skyrius sprendimo nepriėmė.

ELTA