PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Lapkričio 9 d. 08:40

Socialdemokratai renkasi į tarybos posėdį: tvirtins koalicinę sutartį

Lietuva

LSDP / Alfa.lt

Raminta MajauskaitėŠaltinis: ELTA


328147

Šeštadienį Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba planuoja tvirtinti valdančiosios koalicijos sutartį. Vyksiančio partijos tarybo posėdžio metu taip pat planuojama aptarti politines aktualijas, Seimo rinkimų rezultatus bei svarbiausius laukiančius darbus.

Iki šeštadienio būsimos koalicijos partneriai – LSDP, Remigijaus Žemaitaičio vadovaujama „Nemuno aušra“ bei Sauliaus Skvernelio vedami demokratai „Vardan Lietuvos“ – planavo sutarti dėl bazinio ministerijų ir Seimo komitetų pasidalijimo.

Kol kas neoficialiai kalbama, kad „Nemuno aušra“ gaus tris, o Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – du postus Vyriausybėje. Tuo metu koalicijos lyderiams socialdemokratams atiteks 9 ministerijos.

Eltos šaltinių žiniomis, demokratai susiderėjo dėl Energetikos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų. Kiek anksčiau portalas lrt.lt skelbė, kad ekonomikos ir inovacijų ministru politinė jėga galėtų skirti Luką Savicką, o energetikos – Žygimantą Vaičiūną.

Prie koalicijos prisijungsianti „Nemuno aušra“ sieks vadovauti ministerijoms, tarp kurių yra Aplinkos bei Žemės ūkio. Tai, kad politinei jėgai atiteks trys ministerijos šią savaitę žurnalistams Seime patvirtino ir pats R. Žemaitaitis.

Taip pat, nepaisant to, kad partija „Nemuno aušra“ rinkimuose iškovojo daugiau mandatų, naujojo Seimo pirmininko postas projektuojamas S. Skverneliui.

ELTA primena, kad apie tai, jog socialdemokratai sutarė naująją valdančiąją daugumą formuoti iš demokratų „Vardan Lietuvos“ bei „Nemuno aušros“ paaiškėjo penktadienį.

Minėtų trijų politinių jėgų koalicija naujajame Seime turėtų užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.

Tiesa, dar prieš rinkimus LSDP lyderiai tikino, jog koalicija su „Nemuno aušra“ yra neįmanoma. Tą partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, iš pradžių ketinusi vadovauti ir būsimai Vyriausybei, patvirtino ir po pirmojo rinkimų turo.

Iš pradžių koalicinės derybos vyko su demokratais ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), tačiau pastaroji politinė jėga kvietimo iš socialdemokratų negavo.