PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Lapkričio 5 d. 07:56

Socdemų derybininkai su demokratais ir „valstiečiais“ vertins programų suderinamumą

Lietuva

S. Skvernelis, V. Blinkevičiūtė ir R. Karbauskis (dešinėje). O. Gurevičius, A. Ufartas/ELTA

Jūratė SkėrytėŠaltinis: BNS.LT


327380

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) derybininkai antradienį planuoja susitikti su potencialiais koalicijos partneriais įvertinti partijų programų suderinamumą.

Numatomi atskiri susitikimai su Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos derybų grupėmis.

LSDP vicepirmininkas Liutauras Gudžinskas susitikimų išvakarėse LRT televizijos laidai „LRT Forumas“ sakė, kad partijos atstovai jau yra parengę koalicijos sutarties programą, kuri bus pristatyta potencialiems partneriams.

Pasak jo, projekte išdėstyti „ne tik tam tikri funkciniai dalykai, tai yra kaip vyksta bendras darbas, kokios pozicijos ir panašiai, bet ir esminiai veiklos prioritetai“, padėsiantys rengti būsimosios Vyriausybės programą.

L. Gudžinsko teigimu, per antradienio susitikimus taip pat turėtų tapti aišku, ar tarp minimų trijų partijų galima ieškoti bendrų sąlyčio taškų ir ar koalicijos derybose dalyvaujantys politikai sugebės peržengti asmeniškumus.

Konkrečių politikų jis neminėjo, tačiau po skilimo 2021 metais smarkiai nesutaria „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ir demokratų lyderis Saulius Skvernelis.

Jau po pirmojo spalį vykusių Seimo rinkimų turo LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė pakvietė minėtas partijas formuoti valdančiąją koaliciją.

Tačiau praėjusį trečiadienį LSDP prezidiumas nusprendė išplėsti partijų, kurias kviečia konsultacijoms dėl koalicijos, sąrašą. Jis papildytas Liberalų sąjūdžiu ir partija „Nemuno aušra“.

LSDP naujame Seime užsitikrino 52 mandatus. Antra liko Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 28 mandatais, trečia – partija „Nemuno aušra“ su 20 mandatų.

Dar 14 mandatų gavo Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, 12 mandatų – Liberalų sąjūdis, aštuonis mandatus užsitikrino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, tris – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, po vieną mandatą – Nacionalinis susivienijimas ir partija „Laisvė ir teisingumas“. Į Seimą pateko ir du save išsikėlę politikai.