REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Spalio 2 d. 16:12

ŠMM įvardijo piktybiškai ignoruojančius etatinį mokytojų darbo apmokėjimą

Vilnius

Edvard Blaževič (alfa.lt) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


54759

Vis dar yra savivaldybių ir mokyklų, kurios piktybiškai nesirengia etatiniam mokytojų darbo apmokėjimui, konstatuoja Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).

Pasak ministerijos, dėl to kenčia mokytojai.

ŠMM surinkta informacija rodo, kad labai sudėtinga situacija - Trakų savivaldybės mokyklose. Pirmadienio duomenimis, nei vienoje mokykloje nebuvo atnaujintos/pasirašytos darbo sutartys su mokytojais.

„Tokio aplaidumo priežastimi yra įvardijama tai, kad ministerija neva nėra pasirašiusi įsakymo dėl lėšų skyrimo. Bet savivaldybė ir kiekviena mokykla mato lėšas informacinėje sistemoje ir absoliučiai daugumai savivaldybių čia bėdų nekilo, tad sunku patikėti, kad tai lemtų objektyvios priežastys“, - sako ministrės patarėjas Arminas Varanauskas.

Antradienį ŠMM gavo skundą dėl Trakų Lentvario Versmės gimnazijos. Trečiadienį planuojamas etatinio mokytojų darbo apmokėjimo koordinavimo grupės vizitas į šią mokyklą, kad įvertintų, kur slypi bėdos.

Keista situacija yra susiklosčiusi Plungės savivaldybėje, kur taip pat nei vienoje mokykloje dėl pasikeitusių darbo sąlygų dar neatnaujintos darbo sutartys su mokytojais.

Komplikuota padėtis Prienų rajono savivaldybėje - čia darbo sutarčių su mokytojais nėra atnaujinę 94 proc. mokyklų. Mažeikių rajono savivaldybėje tokių mokyklų per 80 proc.

A. Varanauskas išskiria ir Kalvarijos savivaldybės Kalvarijos gimnaziją bei Šalčininkų rajono J. Sniadeckio gimnaziją, kur sutartys su mokytojais nėra atnaujintos, kadangi nėra sutarimo su profesinėmis sąjungomis.

Kalvarijos mokykloje nėra suderinta darbo apmokėjimo sistema, o kitos - mokytojai nebuvo tinkamai informuoti apie darbo sąlygų pasikeitimą.

Etatinio mokytojų darbo apmokėjimo įvedimas išryškino kitą problemą - didelėje dalyje mokyklų steigėjui pritarus, yra daroma daugiau klasės komplektų negu skiriama lėšų.

„Pavyzdžiui, mokykloje skaičiuojant du klasių komplektus po 25 vaikus mokykla gauna užtektinai pinigų, kad galėtų įgyvendinti ugdymo planą. Bet jei ji nusprendžia pati iš šio kiekio vaikų padaryti 3 komplektus, tai, žinoma, pinigų neužtenka arba reikia daugiau mokytojų“, - sako A. Varanauskas.

Ministerijos turimais duomenimis, kitose savivaldybėse dauguma mokyklų jaučiasi visiškai pasirengusios etatiniam mokytojų darbo apmokėjimui, šią savaitę pradedami mokėti atlyginimai.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA