„Smiltynės perkėla“ pasirašė Naujosios perkėlos viešųjų erdvių bei keleivių stoties statybų ir finansavimo sutartis

20220330-TBIL162211
Klaipėda
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

AB „Smiltynės perkėla“ pirmadienį pasirašė Naujosios perkėlos viešųjų erdvių bei keleivių stoties statybų ir finansavimo sutartis. Statybų sutartis pasirašyta su tarptautinio viešo konkurso nugalėtoju UAB „Infes“, o finansavimo sutartis – su „OP Corporate Bank plc“ Lietuvos filialu, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

„Projektas startuos dar šiais metais ir planuojama jį užbaigti jau 2025 metų antroje pusėje. Tai tikrai trumpas laiko tarpas rekonstrukcijai, kurios metu bus sutvarkyta virš 20 tūkst. kv. m teritorijos bei rekonstruota apie 2,5 tūkst.  kv. m keleivių stotis, pasiektas A klasės energetinis naudingumas”, – sakė bendrovės „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Mindaugas Čiakas.

Pasak M. Čiako, taip pat svarbus teritorijos sutvarkymo elementas – naujai kuriamos viešosios erdvės. Kuršių marių krantinėje formuojamos rekreacinės salos su lauko terasomis, želdiniais, skirtingo intensyvumo apšvietimu, infrastruktūra dviratininkams, teigė jis.

Pranešime pažymima, kad viešosios erdvės ir keleivių stotis bus rekonstruotos už 13,89 mln. eurų.

„Ši investicija reikšmingai prisidės prie Lietuvos pajūrio infrastruktūros gerinimo ir mūsų šalies patrauklumo vykstantiems į Kuršių Neriją“, – patikino „OP Lietuva“ vadovė Leda Iržikevičienė.

Tvarkant teritoriją bus užtikrintas priėjimas prie Kuršių marių ir kuriamos Klaipėdos miesto rekreacinės erdvės, bus įrengta 83 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, keleivių laukimo salė, bilietų kasa ir kavinė su terasa į Kuršių nerijos kraštovaizdį, nurodoma išplatintame pranešime.