PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2021 m. Gruodžio 17 d. 10:55

Smėlynės bibliotekoje – laiškai ant sniego

Panevėžys

Vikos Šešetienės nuotr.

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


197892

Norime Jūsų paklausti: kur ieškote Jums atsiųsto laiško? Žinoma, kompiuteryje arba telefone – atsakysite! O tas jausmas, kai dešimt kartų per dieną žvilgčiojate pro langą, laukdami į namus sukančio laiškanešio, jau pamirštas? Gaila. Tik iš užrašytų pasakojimų galime sužinoti, kad buvo laikai, kai laiškus gabendavo raiti pasiuntiniai ar specialiai apmokyti balandžiai.


Foto galerija:

61bc4e4b7eb44.jpeg
61bc4e4c5d467.jpeg
61bc4e4ca7a5c.jpeg
61bc4e4d6f0cc.jpeg

Akivaizdu, kad neišvengsime mus užliejančios technologijų bangos su jos privalumais ir trūkumais, tad lieka tik pasidžiaugti, kad laiško Kalėdų Seneliui – kokiam pavidale jis bebūtų – tradicija gyva ir mūsų dienomis.

Besiruošdamas šventiniam laikotarpiui, Smėlynės bibliotekos kolektyvas kreipėsi į bičiulius, kviesdamas parašyti atvirlaiškį Kalėdų Seneliui ir dalyvauti konkurse „Laiškas ant sniego“. Šventiniai konkursai jau tampa gražia bibliotekos tradicija, kuri suburia draugus bei skatina atsigręžti į tai, kas tikra, nuoširdu ir sukurta mūsų pačių rankomis.

Šie metai visiems – mokytojams, vaikams, jų tėveliams ir mums, bibliotekininkams, – buvo pilni įvairiausių iššūkių. Kad ir kas bevyktų, svarbu nenustoti svajoti ir tikėti stebuklais. Šis konkursas Panevėžio ugdymo įstaigų pradinių klasių moksleivius kvietė pasinerti į svajones ir parašyti laišką būtent ranka, o ne kompiuterio pagalba. Kad mažiesiems nepabostume, kasmet tampa iššūkiu sugalvoti konkursui vis naujų meninės raiškos būdų. Svarbiausia ne sudėtingai, bet išradingai įtraukti vaikučius, kad veikla būtų įdomi ir naudinga. Tuomet patenkinti visi: ir vaikai, ir tėveliai, ir mokytojai.

Įsimintina data – spalio 9-ąją minima Pasaulinė pašto diena – padiktavo laiško rašymo formą – senokai primirštą atvirlaiškį. Vienoje jo pusėje vaikai rašė laišką, o kitą pusę galėjo dekoruoti pasirinkta technika.

Konkurso „Laiškas ant sniego“ tikslas – skatinti kūrybiškumą, gebėjimą tiksliai reikšti savo mintis, rašyti tvarkingai ir gražiai bei visiems kartu prisiminti pačią laiškų rašymo RANKA tradiciją. Tik pasinėrus į kūrybinį procesą su džiaugsmu, visi tikslai yra lengvai pasiekiami. Kaip mokytojai pastebėjo, ne tik prisidėjome prie dailaus rašymo įgūdžių ugdymo, bet ir mūsų surinkta medžiaga apie laiškų rašymo tradicijas bei pašto darbą tapo pažintinės pamokos dalimi.

Kai laiškai pasiekė biblioteką, supratome, kad rezultatas pranoko drąsiausius mūsų lūkesčius: visi darbeliai unikalūs, o juose užrašytos svajonės – nuoširdžios. Ne veltui sakoma, kad Kalėdos – stebuklų metas! Biblioteką jau spėjęs aplankyti Kalėdų Senelis visus 225 atvirlaiškius atidžiai perskaitė ir pasidalino įspūdžiais. Patikėkite: ko jau ko, bet patirties laiškų skaityme jis tikrai turi! Vaikų konkursiniai darbai virto ne tik gražia paroda, bet ir nuostabiu šventiniu pasipuošimu.

Džiaugiamės, kad kiekvienais metais norinčiųjų dalyvauti mūsų rengiamuose konkursuose vis daugėja, tačiau dėl ribotos vietos laiškų eksponavimui dalyvavo tik pirmieji suskubę užsiregistruoti. Nėra ko nusiminti tiems, kas nedalyvauja. Taip jau sutapo, kad į Smėlynės biblioteką šiais metais atkeliavo ir Kalėdinis paštas, kuris Jūsų laiškų lauks iki gruodžio 22 d.

Šiomis dienomis, užsukę į Smėlynės biblioteką, visi stabteli paskaityti laiškų. Kad ir kokie slapti būtų vaikų norai, bet surašyti į atvirlaiškius, jie tampa svajonėmis, kuriomis gera dalintis su visais. Užsukite ir Jūs, pasvajokite, o gal ir minčių bei laiško rašymo idėjų pasisemsite. Ir būtinai šiais metais parašykite laišką. Ranka. Jei ne Kalėdų Seneliui, tai draugui, giminaičiui ar... pačiam sau. Nuoširdumas lieka amžina vertybe visais laikais. Kaip garsus animatorius W. Disney yra sakęs: „Kiekvieno suaugusio žmogaus viduje vėl trokšta laisvai svajoti vaikas.“

Linkime visiems gražių, jaukių švenčių, smagių susitikimų ir nuoširdžių šypsenų. Ir būtinai – gauti ranka rašytą laišką.

 

Parengė: Smėlynės bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Monika Kazlauskė