Slalomo turnyras suvienijo įvairias automobilių sporto mėgėjų kartas

418193032_783433097162465_8541265097612278931_n
Kaunas
Edmundo Mališausko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Kauno rajono savivaldybė

Sausio 13 dieną Tarptautinė automobilių sporto veteranų asociacija (TASVA) pakvietė visus, neabejingus šiai techninei sporto šakai, į Akademijos miestelyje vykusį Kalėdinį slalomo turnyrą.

Tradiciniais tapusius susitikimus rengianti TASVA neapsiriboja vien garbaus amžiaus veteranais. Prie Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos esančiose aikštelėse varžėsi ne tik sporto meistrai, bet ir automobilių sporto teisėjai veteranai, autoklubų nariai, žmonės su negalia, žiniasklaidos atstovai, rėmėjai. Savo komandą delegavo ir Kauno rajono savivaldybės administracija.
 
Šventės atidarymo metu už nuopelnus automobilių sportui Kauno rajono mero Valerijaus Makūno įsteigtus prizus ir padėkas teikė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Rikteris.
 
Nors spaudė šaltukas, o trasos buvo gerokai apledėję, bet tai varžyboms tik suteikė papildomo žavesio. Veteranai rungėsi dėl buvusio Žemės ūkio akademijos dėstytojo, LASF garbės teisėjo Evaldo Čerškaus atminimo taurės, kurią įsteigė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, taip pat buvusio ilgamečio LASF prezidento Sigito Alesiaus (įsteigė LASF prezidentas Egidijus Janavičius), vieno šių tradicinių varžybų iniciatoriaus Vidmanto Čiutelės (įsteigė TASVA direktorius Romualdas Mažuolis) atminimo taurių, kitų prizų.
 
Pusės amžiaus sukaktį pažymintis Veteranų slalomo turnyras jau peržengė šalies ribas ir tapo tarptautinėmis varžybomis. Šįkart į Akademijos miestelį atvyko šalies automobilių sporto gerbėjams neblogai žinoma Latvijos sportininkų komanda: Andris Stals, Italo Alsinš ir Andris Kalkis.
 
„Team Latvia“ lenktynininkai atsivežė ir specialiai slalomo varžyboms parengtą 1973 m. gamybos ZAZ 968 EVO, kurį, kaip teigia žinovai, su masinės gamybos zaporožiečiais sieja nebent pavadinimas. Šis, jau nemažai pasaulio apkeliavęs automobilis, sulaukė bene daugiausiai smalsuolių dėmesio.