Skrydžio Dublinas–Vilnius finalas – sostinės areštinėje

662_8563ca14a2297a6960be942c2c89b531
Vilnius
Gedimino Kalinauskio (VSAT) nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  VSAT Vilniaus pasienio rinktinės inf.

Pasieniečiai Vilniaus oro uoste sulaikė iš Airijos atskridusį vyrą. Išsiaiškinta, kad jo ieško policija, nes įtaria padarius nusikaltimą.

Ketvirtadienį prieš pat vidurnaktį Vilniaus oro uoste pasieniečiai tikrino reisu iš Airijos sostinės Dublino atskridusių keleivių dokumentus. Pasienio kontrolės metu VSAT pareigūnai nustatė, kad vieno iš keleivių, 29-erių gyvenamosios vietos nedeklaravusio vyro, paiešką daugiau kaip prieš metus, liepą, paskelbė sostinės policija. Įtariama, kad jis yra padaręs nusikaltimą.

Pasieniečiai vyrą sulaikė ir pristatė į tarnybines patalpas. Tą pačią dieną sulaikytasis buvo perduotas atvykusiems policijos pareigūnams.

Dalis gimtinėje prisidirbusių Lietuvos piliečių, vengdami atsakomybės, sprunka į užsienį, tikėdamiesi ten pasislėpti. Bet ir kitoje šalyje retai kada dorai duoną pelno, įkliūva ir būna deportuoti. Kita dalis tokių emigrantų į tėvynę pargrąžinami pagal Europos arešto orderį. Pasitaiko ir tokių, kurie grįždami į Lietuvą kažkodėl mano, kad jų praeitis jau nieko nedomina.

Šiemet VSAT pareigūnai jau sulaikė 842 asmenis, kurių dėl įvairių priežasčių ieškojo Lietuvos bei užsienio teisėsaugos institucijos. Didžioji jų dalis, 665, pasieniečiams įkliuvo Lietuvos oro uostuose.