„Skanios Kalėdos“ vedėja Inga: „Kalėdos – gražiausias laikas metuose“

„Skanios Kalėdos“ vedėja Inga: „Kalėdos – gražiausias laikas metuose“
Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Etaplius.lt netrukus startuos naujas, labai jaukus projektas „Skanios Kalėdos“. Laidos vedėja Inga Varanavičienė pakvies įvairių profesijų atstovus susitikti virtuvėje, gaminti ir dalintis patarimais, kaip pasiruošti stalą didžiosioms metų šventėms. Ilgametę patirtį žurnalistikoje turinti laidų vedėja, reklaminių tekstų redaktorė ir maisto entuziastė sutiko papasakoti apie savo Kalėdas, pasiruošimą šventėms, šeimoje esančias tradicijas bei nuoširdžiai pasidalijo vertingais patarimais, kurie padės sutaupyti laiko chaotišku prieššventiniu periodu.

Kokios būna tavo Kalėdos?

– Man Kalėdos prasideda anksti (juokiasi – aut.pastaba). Dar tuomet, kai kūriau autorinę kulinarijos laidą ir dabar, dirbant Etaplius.lt portale, didžiosios metų šventės prasideda anksčiau – rudenį. Juk mes kuriame laidas, straipsnių ciklus ir organizuojame kitokius šventinius projektus. Jiems reikia pasiruošimo, todėl dažnai kalėdinės nuotaikos užplūsta anksti.

Na, o asmeniniame gyvenime Kalėdos man visada buvo mėgstamiausia ir laukiamiausia metų šventė. Dievinu tą namų jaukumą, susitikimus su draugais, artimaisiais. Per Kūčias stengiamės būti ramūs, aplankyti senelius ir kartu pavakarieniauti. Per Kalėdas lankome tėvus. Turime dukrą, todėl stengiamės sukurti stebuklą jai – kepame sausainius, gaminame namų papuošimus, jei yra sniego netgi lipdome sniego senius, laiką leidžiame gamtoje. Tai metas, kurį noriu praleisti su šeima.

Daugeliui didžiosios metų šventės asocijuojasi su sunkiu darbu virtuvėje, stresu perkant dovanas ir bandymu žongliruoti visomis pareigomis. O kaip yra tau?

– Mėgstu planuoti iš anksto. Susidėlioju meniu, apgalvoju, kuriuos patiekalus gaminsiu, pasiruošiu iš anksto produktus ir net nusprendžiu, kuriuo metu ką gaminsiu. Tai padeda išvengti chaoso ir leidžia nenusivaryti nuo kojų. Mano namuose svarbiausia vieta – virtuvė. Čia vyksta gyvenimas, gaminami šventiniai patiekalai, bendraujama, skamba juokas, vakare patyliukais ragaujami saldumynai ir panašiai. Per šventes lankome tėvus. Turiu tradiciją – kasmet kepu kalėdinį Napoleono tortą. Jau aštuonerius metus šeima žino – desertų stalą puoš būtent šis tortas. Manau, kad maistas kuria prisiminimus, namų kvapą, primena apie mylimus žmones. Visi žino, kad mamos kepsnys skaniausias, kad močiutė pagamins geriausią bulvių košę. Man Kalėdos yra jaukumo ir šeimos laikas, kurio metu galime susitikti, pabūti gimtuose namuose.

Ką patartum, kad kalėdinis laikotarpis neišvargintų begaline darbų gausa?

– Planuoti, planuoti ir dar kartą planuoti (šypsosi – aut. Pastaba). Norint išvengti ilgų eilių parduotuvėse, jei tik įmanoma, dovanas patariu pirkti internetu iš anksto. Taip pavyksta išvengti streso ir spūsčių kelyje.

Gerai apgalvoju, kokius renginius aplankysiu, kuriuose susitikimuose pavyks sudalyvauti. Juk dažnai šventiniu laikotarpiu prasideda renginių maratonas – vaikų šventės, darbo vakarėliai, verslo partnerių susitikimai. Ne visada pavyks visur sudalyvauti, todėl geriausia atsirinkti svarbiausius ir suplanuoti jiems laiką.

Virtuvėje chaoso taip pat padės išvengti nuoseklus planavimas. Verta pasiruošti meniu, o tuomet su pirkinių sąrašu vykti į parduotuves. Jei švenčiu su šeima ir giminėmis – pasidalijame, kas ką gamins. Reikėtų suplanuoti, kada kokį patiekalą gaminsite. Pavyzdžiui, torto lakštai ir sausainiai gali būti kepami dar prieš šventę, o kol kepa kalakutas galima ruošti pagardus ir garnyrus. Na, o kartais galima nusipirkti ir paruoštų patiekalų. Tai padės sutaupyti laiko ir nenusivaryti nuo kojų. Savo artimiausiems esame svarbūs mes, o ne tobuli desertai ar kiti patiekalai. Todėl nebijokime prašyti pagalbos. Juk kuo daugiau žmonių virtuvėje – tuo smagiau.

Pagrindiniai projekto rėmėjai „Gera dovana“, „Vegeta Natur“, „Elimart“ ir „Thomas Philips“ laidos žiūrovams ir Etaplius.lt socialinių tinklų sekėjams taip pat paruošė įvairių staigmenų, tad jau šį sekmadienį, lapkričio 20 dieną, 19 valandą žiūrėkite pirmąją laidą „Skanios Kalėdos“ ir pradėkite ruoštis gražiausioms metų šventėms kartu su Etaplius.lt komanda.