PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Rugpjūčio 25 d. 14:53

Skambant ryškiausiems Lino Adomaičio hitams, uždarytas Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis

Šiauliai

Fot. Edvardas Tamošiūnas

Šiaulių „Aušros“ muziejusŠaltinis: Etaplius.LT


276342

Rugpjūčio 24 d. šiauliečiai ir miesto svečiai gausiai rinkosi į jubiliejinio XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio uždarymą. Koncerte „Noriu gyventi dėl tavęs“ pasirodė dainininkas Linas Adomaitis ir Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO), kurie geriausių dainų programą Šiauliuose pristatė pirmą kartą.

Festivalio organizatorius – įkūrimo 100-metį minintis Šiaulių „Aušros“ muziejus, du vasaros mėnesius lankytojus kvietė į 20-to tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio renginius. Uždarymo metu Šiaulių miesto meras Artūras Visockas festivalio sukakties proga šiauliečių vardu muziejui padovanojo ginkmedį. Medis papuoš Chaimo Frenkelio vilos parką ir rožyną, kuriame šiuo metu auga per 1,6 tūkst. rožių krūmų. Jų fone ir vyko festivalio renginiai, kvietę pasinerti į meno gelmes.

Energingai ir įsimintinai palydėti vasarą ir užbaigti šiųmetį festivalį į muziejų atvyko dainininkas L. Adomaitis ir Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO). Susirinkusiųjų nuostabai, koncerto metu uždainavo ir NIKO vadovas Gediminas Gelgotas.

Scenoje skambėjo per 25 metus sukurti patys ryškiausi L. Adomaičio hitai: „Vandenynai“, „Ar tu ją matei?“, „Lūpos kaip vyšnios“, „Kol kartu“, „Aš pavydžiu sau“, „Žalioj tyloj“, „Noriu gyventi dėl Tavęsׅ“, „Tavo spalvos“ ir kt.

Jubiliejinis festivalis šiemet kvietė į aštuonis renginius. Be profesionalių Lietuvos atlikėjų ir muzikantų, festivalio scenose taip pat pasirodė atlikėjai iš Norvegijos, Š. Makedonijos, JAV, Bulgarijos. Itin daug žiūrovų dėmesio sulaukė pirmą kartą lauko scenoje organizuotas „Šeiko šokio teatro“ spektaklis „Bolero – extended“ ir specialiai į Šiaulius iš Š. Makedonijos atvykęs ansamblis „Makedonissimo“, kurio lyderis – pasaulinio garso pianistas virtuozas Simonas Trpčeskis pasiruošė su žiūrovais bendrauti lietuviškai. Du festivalio koncertai buvo išvykstamieji – muzika skambėjo Telšių ješivoje ir Burbiškio dvare (Radviliškio r.). Tradiciškai, vienas renginys buvo skirtas šeimoms ir mažiesiems žiūrovams, scenoje pasirodė „Keistuolių teatras“.

Festivalio meno vadovas – Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, dirigentas Robertas Šervenikas. Renginio vedėja – Raimonda Sližienė. Muziejus dėkoja festivalio rėmėjams ir draugams. Pagrindiniai rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjai: „Gubernija. Nealkoholinis“, „Sabalin“. Informaciniai rėmėjai: LRT, „Etaplius“, „Šiaulių kraštas“, „LT ADVERT“. Draugas – gėlių ir dovanų salonas „Dabija“. Festivalį įgarsina – MB „SLS Tech“.


Foto galerija:



Foto galerija: