PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2020 m. Gruodžio 10 d. 09:50

Skaitytojas tikina, kad automobilis iš vietos nepajuda jau dvejus metus

Vilnius

Gintaras BielskisŠaltinis: Etaplius.lt


157734

Nors spaudoje ir oficialiuose pareiškimuose mėgstama pabrėžti, kad policijos pareigūnai gali panaikinti techninę automobilio apžiūrą, jei automobilis naudojamas su tam sezonui neleistinomis padangomis, žiemą gatvėse ir kiemuose galima pamatyti stovinčių automobilių, ant kurių sumontuotos vasarinės padangos. Ar tai ne akivaizdus įrodymas, kad automobilis eksploatuojamas netinkamai? Tiksliau, yra neeksploatuojamas?

Tačiau pareigūnai tokiais atvejais sako, kad stovintis automobilis dar nėra įrodymas. Jis turi važiuoti, kad būtų galima įforminti pažeidimą.

Apie egzistuojančią problemą „Širvintų kraštas“ jau yra rašęs. Grįžti prie jos paskatino skaitytojo skambutis. Į redakciją paskambino vienas Širvintų miesto Petro Cvirkos gatvės gyventojas ir papasakojo apie šioje gatvėje, jo žodžiais, dvejus metus iš vietos nepajudantį automobilį. Skaitytojas sakė, kad po automobiliu jau „tepaliukas pasirodė“.

Tiesą sakant, šį gatvėje stovintį automobilį jau esu pastebėjęs. Dažnai savaitgaliais jis čia yra vienišas. Tačiau nemaniau, kad jis yra nepajudinamas.

Man jis netrukdo, – sakė skaitytojas. – Bet jei yra tvarka, jos reikia laikytis. Matau, kaip tą automobilį turi apvažiuoti komunalininkų technika. O žiemą, kai pasninga, jis tampa kliūtimi valyti sniegą.

Petro Cvirkos gatvės gyventojas sakė, kad automobilis neatsirado iš niekur. Kažkas neatvažiavo iš Vilniaus ar kitur ir jo neatsikratė, palikęs šioje Širvintų miesto gatvėje. Automobiliu naudojasi (naudojosi?) viena šios gatvės gyventoja Matyt, nebereikia ar nėra būtina. Turbūt nebeturi ir galiojančios techninės apžiūros, nėra apdraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu.

Apie vasarines padangas žiemą užsiminėme neatsitiktinai. Kalbėdami apie bendro naudojimo teritorijose laikomų transporto priemonių problemą, specialistai pažymi, kad yra visiems matomi netiesioginiai požymiai, kai automobilis negali būti eksploatuojamas. Pavyzdžiui, jis yra po avarijos, be priekinio žibinto vairuotojo pusėje, visais nuleistais ratais ar apskritai be jų, be valytuvų.

Specialistų manymu, problema išsispręstų, jei Lietuvoje būtų patvirtinta tvarka, nurodanti, kiek laiko bendro naudojimo vietoje automobilis gali stovėti nenaudojamas, pavyzdžiui – parą, savaitę, mėnesį, metus… Turėtų būti konkretus laikotarpis. O gal tokią tvarką galėtų pasitvirtinti pačios savivaldybės?

Sugrįžus prie šios temos, teko teirautis ir kitų skaitytojų nuomonės. Sunku pasakyti, ar taip sutapo, tačiau visi lyg vienas tvirtino, kad turėtų būti uždrausta kiemus paversti nenaudojamų automobilių parkavimo aikštelėmis.

Manau, išsispręstų daug nesutarimų, jei būtų galimybė daugiabučio namo kieme išsinuomoti automobilio parkavimo vietą. Tie, kas turi garažus, yra įsigiję ne vieną automobilį, jų ilgai nenaudoja, tikrai nelaikytų daugiabučių kiemuose ir nepiktintų tų, kurie iš darbo Vilniuje grįžta vėlai ir priversti ieškoti vietos, kur „įbrukti“ savo automobilį, – sakė širvintiškis Aurimas ir pabrėžė, kad išsipirkta automobilio parkavimo vieta jau seniai tapo įprastu dalyku Vilniuje, vertėtų apie tai pasvarstyti ir Širvintose.

Gintaras Bielskis