PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gegužės 26 d. 12:35

Skaitytojas klausia, kas turėtų prižiūrėti ir tvarkyti Kybartų kaimo senąsias vokiečių kapines?

Marijampolė

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


176276

Į redakciją kreipėsi kybartietis Aloyzas (vardas pakeistas), kuris klausia, kas turėtų tvarkyti senąsias vokiečių kapines? Paskambinęs vyriškis pasakojo, kad važiuojant keliu Bajorų link esančios kapinaitės neprižiūrėtos, per aukštą žolę įeiti tiesiog neįmanoma: „Suprantu, kad kapinės yra toli nuo Kybartų miestelio centro, tačiau labai keista, kad čia jau labai seniai nepjauta žolė, išlikusios koplyčios fasado bokštas visai prastai atrodo” – teigė kybartietis.


Foto galerija:

60ae141514673.jpg
60ae14206e052.jpg
60ae142a99ffb.jpg
60ae14423f1e1.jpg
60ae144d2ce66.jpg

Nuvykus apžiūrėti iškart už Kybartų abipus kelio esančias kapines žvilgsnis krypsta į išlikusius evangelikų liuteronų koplyčios griuvėsius. Kadaise čia stovėjo graži koplyčia, kurioje buvo šarvojami mirusieji. Manoma, kad ją karo metu sugriovė sprogmuo, tačiau tikslių duomenų ir dokumentų apie tai nėra išlikę. Kadaise buvę gražios kapinaitės palaipsniui kartu su koplytėle nyksta, tačiau šioje vietoje esantis užrašas skelbia, kad Kybartų kaimo senųjų kapinių laidojimo vieta yra saugoma valstybės. „Labai paradoksaliai skamba tas užrašas, nes pažvelgus į kapines viskas atrodo priešingai. Niekas neprašo naujų paminklų ir antkapių – užtenka tvarkingai nupjautos žolės” – teigė į redakciją paskambinęs vyriškis.

Pasiteirauti apie senųjų vokiečių kapinių priežiūrą skambinome UAB „Kybartų Darna” direktoriaus pavaduotojai, l.e. direktoriaus pareigas, Ramutei Jablonskienei, kuri sako, kad viskas vyksta eilės tvarka: „Būtina pastebėti, kad žolė auga labai greitai, todėl visi darbai atliekami iš eilės. Šiuo metu darbuotojai intensyviai pjauna žolę mieste, aplink daugiabučius, centrinėse kapinėse ir aplink jas, o netrukus žolė bus nupjauta ir vokiečių kapinėse. Darbo tiek, kad viską suspėti pagal kiekvieno žmogaus norus tikrai neįmoanoma. R. Jablonskienė sako, kad žolė kasmet yra pjaunama pagal poreikį – maždaug kas tris savaites, todėl gyventojų prašoma supratingumo.

Kristina Radzevičienė

Nuotraukas redakcijai atsiuntė skaitytojas