Siūloma vaiko išlaikymo išmoką didinti dvigubai

dba4cae5e91974254074e7eb0e583ae787eb60a5
Lietuva
BNS / Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Seimo narė socialdemokratė Orinta Leiputė užregistravo Vaiko išlaikymo išmokų įstatymo pataisas, kuriomis siūlo kone dvigubai didinti vaiko išlaikymo išmoką, jei vienas iš tėvų nemoka alimentų.

Parlamentarės teigimu, būtent šeimos, kuriose vaiką augina vienas iš išsiskyrusių tėvų, susiduria su didžiausia skurdo rizika, ypač jei vienas jų nemoka priteistų alimentų.
 
„Tokiu atveju galima kreiptis į Vaikų išlaikymo fondą – tiesa, tik po to, kai jau buvo kreiptasi į antstolius. Deja, tai, ką galima gauti Vaikų išlaikymo fonde, – tikrai ne pyragai: išmoka vienam vaikui negali būti didesnė nei 99 eurai per mėnesį“, – teigia O. Leiputė ir siūlo šią sumą didinti beveik dvigubai.
 
„Siūlau didinti išmoką iki 176 Eur per mėnesį. Nors ir tokia suma tikrai netenkina realių vaiko išlaikymo poreikių, tačiau tai būtų bent šiokia tokia pažanga vaduojant vaikus iš skurdo. Deja, jau iš anksto aišku, kad valdantieji įnirtingai priešinsis tokiam pasiūlymui“, – priduria politikė.
 
Anot jos, papildomas motyvas didinti vaiko išmoką yra tas, kad didesnė išskaita alimentų nemokėjimo atveju gali paskatinti „susiimti“ tuos, kurie įpareigoti mokėti alimentus, bet vengia tai daryti.
 
2023 metų duomenimis, daugiau nei 77 tūkst. nuolatinių Lietuvos gyventojų gyvena absoliučiame skurde. Vaikų iki 18 metų skurdo rizikos lygis 2023 m. buvo 17 proc.