Siūloma privalomai kelti istorinę vėliavą pasienyje, liepos 6-ąją – prie valstybės pastatų

20210614_141056
Lietuva
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Grupė konservatorių siūlo privalomai kelti Lietuvos istorinę Vyčio vėliavą pasienio kontrolės punktuose, o prie valstybės ir savivaldybių institucijų pastatų – liepos 6-ąją minint Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dieną.

Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymą Seimo nariai siūlo papildyti nuostata, kad istorinė vėliava keliama pasienio kontrolės punktuose tarptautiniuose oro, jūrų uostuose, geležinkelio stotyse ar automobilių kelių vietose, kuriose patikrinimą atlieka pasieniečiai.

Taip pat istorinė vėliava liepos 6 dieną turėtų būti iškelta prie institucijų, prie kurių ji keliama nuolat. Siūloma, kad reikalavimas įsigaliotų nuo 2024 metų sausio.

Pasak iniciatorių, Lietuvos istorinė vėliava su Vyčiu pasienyje būtų atsakas priešiškai propagandai, bandančiai nuneigti Lietuvos valstybės ilgalaikį egzistavimą, skleidžiant melą, kad ji atsirado tik XX amžiuje.

„Lietuvos istorinė, Vyčio, vėliava yra viena seniausių vėliavų Europoje. Šis būdas įtvirtinti Lietuvos istorinę atmintį pasiektų ne tik priešiškai nusiteikusių valstybių asmenis, keliaujančius per pasienio ruožus ar kertančius Lietuvą tranzitu“, – sako iniciatoriai projekto aiškinamajame rašte.

Reikalavimą iškelti istorinę vėliavą liepos 6-ąją minint Valstybės dieną iniciatoriai argumentuoja siekiu stiprinti Lietuvos valstybės istorinio tęstinumo įamžinimą ir jo simbolių naudojimą.

„Tai prisidės prie visuomenės patriotinių jausmų stiprinimo, istorinės atminties plėtros, augins pagarbą Lietuvos istoriniams simboliams ir stiprins Valstybės tapatybę bei tautinį identitetą“, – tvirtina iniciatoriai.