Siūloma, kad vaikai neformaliojo švietimo programose galėtų dalyvauti nuo trejų metų

Lietuva
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengė naujos Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) koncepcijos projektą, kurioje siūloma, kad valstybės ir savivaldybių lėšomis tokiame švietime būtų galima dalyvauti nuo trejų metų.

Kaip antradienį pranešė ministerija, neformaliajame švietime galėtų dalyvauti vaikai, besimokantys pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programą. Dabar NVŠ krepšelio finansuojamuose veiklose dalyvauja tik mokyklinio amžiaus vaikai.

Visuomenės diskusijoms pateikiamame koncepcijos projekte taip pat patikslinta NVŠ apibrėžtis, nurodomos NVŠ ugdomos kompetencijos, kurios siejamos su atnaujintomis bendrojo ugdymo programomis.

Projekte skiriama dėmesio NVŠ prieinamumui ir kokybei – pateikiamos rekomendacijos švietimo teikėjams, savivaldybėms ir valstybei, aiškiau numatomos teikėjų, savivaldybių, valstybės atsakomybė už NVŠ veiklų planavimą, įgyvendinimą, kokybę, su kuria siūloma susieti NVŠ veiklų finansavimą.

NVŠ koncepcija bus įgyvendinama etapais, atsižvelgiant į valstybės strateginius dokumentus ir finansines galimybes.

Siekiama, kad iki 2030 metų NVŠ naudotųsi 75 proc. visų šalies vaikų, dalyvavimas STEAM krypčių (gamtos mokslų, technologijų, inžinerinio, menų ir matematinio ugdymo) programose išaugtų iki 15 procentų, 50 savivaldybių galėtų pasiūlyti visų NVŠ krypčių programas.

Taip pat siekiama, kad NVŠ dalyvautų bent 50 proc. specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų.

Pastabų ir pasiūlymų šiam projektui laukiama iki kitų metų sausio 15 dienos. NVŠ koncepcija paskutinį kartą buvo atnaujinta 2012 metais.