REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Sausio 11 d. 15:19

Siūloma dešimčia sumažinti Seimo narių skaičių

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


67600

Mišrios Seimo narių grupės seniūnas Bronislovas Matelis siūlo nuo 141 iki 131 sumažinti Seimo narių skaičių.

Jis įregistravo tokį pasiūlymą Konstitucijos pataisos projektui.

„Mano teikiamas pasiūlymas galėtų paskatinti ieškoti ir surasti kompromisą, kurio reikia tiek politikams, tiek ir susiskaldžiusiai visuomenei. Seimo narių skaičiaus mažinimas iki 131 nesukeltų didesnių pavojų demokratijos plėtrai, nuomonių įvairovei ir produktyviam Seimo darbui. Tuo pačiu būtų patenkintas ir visuomenės interesas mažinti Seimo narių skaičių“, - sako B. Matelis.

Jo teigimu, šiuo metu inicijuojamas referendumas šiuo klausimu kainuotų kelis milijonus eurų, dar labiau būtų suskaldyta visuomenė, o rezultatas, tikėtina, būtų niekinis. „Kol visos partijos nėra sutarusios dėl vieno sprendimo, išsakyti savo nuomonės į referendumą greičiausiai nesusirinks reikiamas balsuotojų skaičius ir referendumas bus neįvykęs“, - sako B. Matelis.

Jeigu referendumas bus neįvykęs, o Seimo nario nuomone, taip greičiausiai ir atsitiks, bus į balą išmesti milijonai eurų be jokios naudos.

„Jeigu daugelis partijų pritartų mano siūlymui, sprendimą dėl Konstitucijos keitimo mažinti Seimo narių skaičių būtų galima priimti balsuojant Seime ir toks sprendimas būtų pasiektas neskiriant papildomų milijonų iš valstybės iždo“, - sako B. Matelis.

Šiuo metu Konstitucijoje numatyta, kad Seimą sudaro Tautos atstovai - 141 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sausio 10 d. įregistravo 18 piliečių, turinčių rinkimų teisę, iniciatyvinę grupę privalomajam referendumui paskelbti ir patvirtino šios iniciatyvinės grupės įregistravimo aktą.

Iniciatyvinė grupė privalomajam referendumui paskelbti pateikė šį Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo įstatymo tekstą: „Seimą sudaro Tautos atstovai - 121 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu. Seimas laikomas išrinktu, kai yra išrinkta ne mažiau kaip 3/5 Seimo narių. Seimo narių rinkimų tvarką nustato įstatymas. Šis įstatymas taikomas eiliniams ir pirmalaikiams Lietuvos Respublikos Seimo rinkimams, organizuojamiems po šio įstatymo įsigaliojimo“.

VRK nusprendė išduoti piliečių parašų rinkimo lapus šių metų sausio 16 d. Per 6 mėnesius nuo parašų rinkimo lapų išdavimo turi būti surinkta 300 000 rinkimų teisę turinčių Lietuvos Respublikos piliečių parašų. Piliečių parašai taip pat gali būti renkami elektroniniu būdu VRK informacinėje sistemoje.

Iniciatyvinės grupės koordinatore paskirta Kristina Kirslienė.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA