Siūloma 600 tūkst. eurų skirti Marijampolės Šv. Jono Pauliaus II bažnyčios statybai

66242
Marijampolė
Asociatyvi BNS Fotobanko nuotr.
Jadvyga Bieliavska Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kitų metų biudžete siūloma numatyti 600 tūkstančių eurų Marijampolės Šv. Jono Pauliaus II bažnyčios statybai.

Tokį pasiūlymą kitų metų biudžeto projektui įregistravo Seimo narė „darbietė“  Vaida Giraitytė-Juškevičienė.

Pasak parlamentarės, Marijampolės mieste pati naujausia ir žmonių skaičiumi pati didžiausia yra Šv. Jono Pauliaus II parapija.

„Parapijos gyventojai į mišias renkasi Šv. Marijos Karalienės koplyčioje, kurią marijampoliečiams dovanojo Lastrupo (Vokietija) parapija. Dažniausiai apeigų metu žmonėms tenka stovėti lauke, nes netelpa vidun visi norintieji. Todėl buvo nuspręsta pastatyti naują bažnyčią. Bažnyčios statyboms aukoja žmonės. Jokios pagalbos ar didesnio finansavimo iš niekur nėra gauta, todėl statybos vyksta etapais. 2020 metais žmonių aukų dėka buvo išlieti naujųjų maldos namų pamatai. Tačiau įvairios globalinės krizės ir išaugusi statybų kaina šiek tiek pristabdė visus darbus ir jau trys metai nepasistūmėta į priekį. Kitas etapas yra sienų ir kolonų įrengimas. Šiems darbams su medžiagomis reikalinga 600 000 eurų suma,“ – savo pasiūlymą argumentuoja  Seimo narė „darbietė“  Vaida Giraitytė-Juškevičienė.

Pasiūlymą įregistravusi Seimo narė nurodo ir galimą lėšų šaltinį. Jos teigimu, tai gali būti valstybės biudžeto įplaukos iš akcizo už alkoholinius gėrimus bei apdorotą tabaką, viršplaninės biudžeto pajamos iš konfiskuoto turto realizavimo ir baudų už administracinės teisės pažeidimus, taip pat Kultūros rėmimo programai skirtos ar skolintos lėšos.