Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
RIMVYDO ANČEREVIČIAUS, ERIKO LAUŽADŽIO nuotr.
Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt
Epidemiologinė situacija šalyje kaista. Susirgimų skaičiai auga kaip ant mielių, ne išimtis ir Panevėžio miestas – sergančiųjų COVID-19 skaičius didėja, plinta užsikrėtimų protrūkiai. O Panevėžio mobiliajame punkte registracijai laisvo vietos tirpsta akimirksniu, gyventojai dėl koronaviruso testuojami kas minutę.
Skaičiai auga
Praėjusią parą Statistikos departamentas įrašė naujus skaičius. COVID-19 diagnozuota 7057 žmonėms ir tai didžiausias naujų susirgimo atvejų per parą skaičius Lietuvoje nuo pandemijos pradžios. Antirekordas pasiektas ir antradienį, kai nustatyti 6234 nauji COVID-19 atvejai. Ligoninėse šiuo metu gydomi 1086 COVID-19 sergantys pacientai, 100 iš jų – reanimacijoje.
Šalyje praėjusią parą atlikta apie 25 tūkst. molekulinių (PGR) ir 3,3 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso. 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau auga ir siekia 2005 atvejus. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat auga ir siekia 24,8 procento. Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo 589,1 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė 7,7 tūkst. žmonių.
Virusas plinta
Situacija Panevėžio mieste nė kiek ne švelnesnė. Praėjusią parą koronavirusas diagnozuotas 273 gyventojams. Nauji atvejai 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų siekia 2013,9 atvejo. Šiuo metu koronavirusu serga 1410 panevėžiečių, nuo COVID-19 ligos mirė 319 žmonių.
Užsikrėtimų protrūkiai fiksuojami daugiau nei 20 skirtingų įstaigų, iš jų trys nurodytos, kaip labai didelės rizikos. Protrūkiai žymimi darželiuose, mokyklose, prekybos centruose, įmonėse, valstybinėse bei socialinėse įstaigose. Pavyzdžiui, Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono savivaldybėse, J. Balčikonio gimnazijoje, Panevėžio moksleivių namuose, lopšelyje-darželyje „Vaikystė“ bei kitur.
Be atokvėpio
Šią savaitę ypatingai dideli žmonių srautai skaičiuojami ir Panevėžio mobiliajame punkte. Jo vadovė Danutė Stanevičienė, naujienų portalui JP sakė, kad per dieną tyrimai atliekami daugiau kaip 500 žmonių.
„Prisimenu pandemijos pradžią, kai prieš dvejus metus panevėžiečius testuodavome kas 15 minučių, dabar į valandą registruojami 45 gyventojai. Priimame kas minutę ir retai kada atsiranda laisvi tarpeliai, važiuoja žmonės nepertraukiamai. Per dieną, šiame anšlage, kuris prasidėjo nuo pirmadienio, atvažiuoja virš 500 žmonių. Dirbame be atokvėpio“, – sakė D. Stanevičienė.
Dirbs ilgiau
Anot vadovės, Panevėžio mobilus punktas dirba nuo 8-20 valandos, tačiau, stebint registracijos tinklą, jau dabar matyti, kad dviem pamainomis punktas dirbs ir šeštadienį. Iki šiol užtekdavo vienos pamainos.
„Žiūriu dabar į registraciją – šešioms valandoms yra likusios tik penkios vietos. Po kelių minučių neliks ir šių. Registruojasi ir kontaktiniai, ir su simptomais, o jų tikrai nemažai. Jeigu žmogus jaučia simptomus, punktas turi užtikrinti ištyrimą per 24 valandas. O kur dar tie žmonės, kurie testuotis privalo prieš atliekant įvairias operacijas. Jiems irgi yra nustatytos ribos, maksimalus limitas 72 valandos iki operacijos. Esame įsprausti ir į laiko rėmus“, – kalbėjo D. Stanevičienė.
Situacija valdoma
D. Stanevičienė džiaugėsi, kad panevėžiečiai atsakingai žiūri į situaciją, geranoriškai nusiteikę, todėl prie punkto automobilių eilių beveik niekada ir nėra.
„Pasitaiko, kad žmonės atvažiuoja anksčiau nei nurodyta registracijoje, bet čia nėra problemų ir to neakcentuojame. Būna atvažiuoja du šeimos nariai. Vienam laikas paskirtas ryte, kitam po pietų ir mes niekada jų neišvarome, mėginius paimame abiem. Spaudoje skaičiau, kad Vilniuje žadama nepriimti žmonių atvykusių ne savo laiku. Su tuo nesutinku – paimkime šeimos atvejį, kam tam pačiam automobiliui stoti ir laukti du kartus“, – kalbėjo D. Stanevičienė.
Mato galimybes
Paklausta, kiek dar ilgai tokiais tempais galės dirbti mobiliojo punkto komanda, D. Stanevičienė svarstė:
„Šiai dienai, mūsų infrastruktūra statyti dvi komandas šalia, neleidžia. Pavyzdžiui, Vilnius yra užsiėmęs didelę aikštę ir turi daug palapinių. Pas mus važiuoti dviem takais, tiesiog nėra fizinių galimybių ir suprantama, darbuotojų stygius. Žinoma, jeigu matytume, kad situacija blogėja, bandytume ieškoti papildomų žmonių, gal rastume, gal pavyktų prikalbinti. Iš kitos pusės, jeigu turiu teisingą informaciją, šalia Panevėžio rajono poliklinikos įrengtas mobilus punktas dirba vos po dvi valandas. Dalį krūvio nuo mūsų jie galėtų perimti, atsirastų galimybė žmonėms patekti greičiau“.
jusupnv-03-1.jpg