Širvintose – svečiai iš Pasaulio sveikatos organizacijos

bendra-sirvintos
Širvintos
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Širvintų raj. savivaldybės inf.

Gruodžio 12 dieną į Širvintas suvažiavo didelis būrys sveikatos specialistų, tarp kurių – Pasaulio sveikatos organizacijos atstovai, PSO Lietuvos biuro atstovai, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Ekstremalių sveikatai situacijų centro, traumų klasterio, Greitosios medicinos pagalbos tarnybos vadovai, administracijų atstovai, kurie dalyvauja ekstremaliųjų situacijų valdymo planavime bei valdyme arba yra atsakingi už bendruosius ir medicininius padalinius, o taip pat ir Širvintų r. pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Kęstutis Štaras ir pavaduotoja Elona Pečiukaitienė. Vizito tikslas – praktiniai mokymai, skirti Saugios sveikatos priežiūros įstaigos (SPĮ) indekso taikymui Lietuvoje.

Svečius pasitikusios Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė kartu su Administracijos direktore Ingrida Baltušyte ir vicemere Laima Versekėnaite linkėjo mokymų organizatoriams sklandaus ir rezultatyvaus darbo. „Širvintos pasiruošusios pokyčiams. Labai lauksime kompetentingų rekomendacijų“, - dėkodama už parodytą pasitikėjimą sakė merė.

Saugios SPĮ indeksas skirtas sistemiškai ir kompleksiškai vertinti sektoriaus įstaigų pasirengimą veikti nelaimės atveju ir tikimybę išlikti veikiančiomis, tinkamai reaguojant į aplinkos sąlygas ir užtikrinant teikiamų paslaugų tęstinumą. Jis leidžia ne tik pamatyti realų ir kompleksinį visos sveikatos priežiūros sistemos vaizdą, įstaigų pasiruošimą, bet ir suteikti naudingų įžvalgų, kaip būtų galima tobulinti įstaigų parengtį, nukreipiant investicijas į problemines sritis nacionaliniu mastu.

Saugios SPĮ indekso taikymas Lietuvoje pradėtas šių metų lapkritį, kai įvyko pirmieji nuotoliniai PSO ekspertų organizuoti mokymai. Juose dalyvavo 134 šalies sveikatos priežiūros įstaigų vadovai ar jų deleguoti atstovai. Gruodžio 11-13 dienomis organizuota antroji mokymų dalis, kurios viena diena buvo skirta būtent Širvintų ligoninės atvejo aptarimui.