Širdį verianti istorija arba pelenė taip ir netapusi princese

Širdį verianti istorija arba pelenė taip ir netapusi princese
Kaunas
Nuaras foto
Mindaugas Jon. Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Pelytė ir Zosytė, dvi „pelenės"  taip ir netapusios princesėmis. Pelytę ir Zosytę teko skubiai parsivežti iš jų šeimininko, kuris grasino abi gyvas užkasti arba „kitaip" jomis atsikratyti. Šeimininko kaimynė apie jas papasakojo labai plačiai, ir teko išgirsti šiurpinančių  dalykų apie tai, kaip šie šunys gyveno.

Niekada nebuvo, mylimos, jautėsi niekam reikalingos, muštos, engiamos, vedė vadas vieną po kitos, kentė badą ir matė tik lenciūgo ilgio gyvenimo erdvę. Ta siaubinga praeitis atsispindi jų kūne, Pelytė yra be vienos akytės, o Zosytė su traumuota koja, galimai senas lūžis ar trauma, abi šunytės suvargusios, bailutės, atsargios, tačiau meilę atpažino.

Nors atvykusios į Klaipėdos Nuaro prieglaudą ilgai slėpėsi būdelėje ir iš ten nelindo, tačiau švelniai pakalbintos sutiko pabendrauti. Jas labai nudžiugino paglostymai, o pasivaikščiojimas prilygo pačiai didžiausiai kelionei jų gyvenime. Jos džiaugėsi žolyte, uostė kiekvieną žiedelį, ir nors Zosytė raišavo su savo kojyte, o Pelytė matė tik viena akute, nuvestos prie tvenkinio  jautėsi, kaip vaikas pirmą kartą gavęs saldainį.

Tenka stebėtis, kaip šios mažos ir gražios širdutės, kentusios vargą ir badą nuo pat mažų dienų, išliko tokios nuostabios, tokios ištikimos, ir tokios paklusnios.

Labai norisi, kad jų, varganų „pelenių" istorija pasibaigtų lygiai taip pat, kaip ir pasakoje: jos pavirstų princesėmis nuostabių žmonių draugijoje ir pagaliau vieną  kartą gyvenime pajaustų meilę, rūpestį ir globą.

Zosytė su Pelytė mažutės, sveria vos 6-8 kg. Zosytė jaunesnė apie 4-5 metukų, Pelytei gali būti ir kokie 8, abi yra sučipuotos, paskiepytos, suduoti vaistukai nuo parazitų ir laukia sterilizacijos. Verta paminėti ir tai, kad šie keturkojai išgyveno tik kilniaširdės moters dėka, kuri pastebėjus jų kančias pristatė į Nuarą.

Klaipėdos Nuaro prieglauda tel. 868736888 Savanorė tel. 868059941. P.s. pas gerą širdį turinčius globėjus jas atvešime, kad ir kokiame pasaulio krašte jie begyventų.