PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Gruodžio 28 d. 10:42

Šimtmečio kelionėje – Lietuvos vardas

Klaipėda

Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Reporteris Gargždų BangaŠaltinis: Etaplius.lt


65991

Baigiantis metams Gargždų kultūros centras tradiciškai pakvietė į jungtinį kolektyvų koncertą „Kalėdos“, kuriame skambėjo dainos, sukosi šokėjai, vaidino aktoriai.

Lietuvos šimtmečiui skirtas koncertas nukėlė į tolimus laikus, kai mūsų protėviai apsigyveno prie Baltijos. Pagonybė ir krikštas, svetimų kultūrų įtaka, lietuviškos spaudos draudimas ir knygnešystė, Lietuvos nepriklausomybės paskelbimas ir jos praradimas, tremtis ir kelias į laisvę... Kaip lietuviai šventė Kalėdas prieš 100 metų, kokios jos buvo tremtyje, kaip švenčiame dabar, scenoje atspindėjo ir eglutės puošyba, ir atlikėjų apranga, ir muzika.

Istorinę Kalėdų kelionę dovanojo šie Gargždų kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai: Gargždų miesto teatras, vaikų šokių studija „Trepsiukas“, šokių ir dainų ansamblis „Minija“, Kvietinių skyriaus suaugusiųjų folkloro ansamblis „Kveitys“ ir vaikų folkloro ansamblis „Kveitoks“, moterų vokalinis ansamblis „Elegija“, retro ansamblis „Akvarėlė“, Jakų skyriaus retro muzikos grupė, buvusių politinių kalinių ir tremtinių choras „Atminties aidai“, Gargždų kultūros centro „Diksilendo“ grupė ir Šiuolaikinio dainavimo studija.

„Žmonės yra kiekvienos tautos didžiausia vertybė, žmonės laimi karus, žmonės kuria kultūrą, dirba žemes, stato miestus. Žmonės kuria tradicijas ir jas išlaiko.

Nuostabios mūsų Kalėdos: šiuolaikiškos ir puošnios, tačiau sakralios, atlaikiusios sudėtingus istorijos išbandymus, vis dar dvelkia pagoniška žiemos saulėgrįžos dvasia. Mūsų Kūčios – mūsų protėvių palikimas, jos įrašytos kraujyje ir primena, kad, nepaisant ilgos kelionės iki 2018-ųjų, mes nepametėme savo tapatumo ir vis dar esame ne tik savo žemių, bet ir kultūros šeimininkai. Narsi baltų gentis, šnekanti seniausia kalba pasaulyje“, – kelionę istorijos vingiais baigė Gargždų kultūros centro renginių ir teatro režisierė Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė.