Šimonių girioje bus draudžiami ar stipriai ribojami miško kirtimai

Šimonių girioje bus draudžiami ar stipriai ribojami miško kirtimai
Lietuva
Asociatyvi Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Aplinkos ministerija praneša stiprinsianti Šimonių girios apsaugą. Siekiant išsaugoti natūralias ir saugomų rūšių buveines Šimonių girios biosferos poligone, nustatyti plotai, kuriuose bus draudžiami ar stipriai ribojami miško kirtimai ir kita veikla.

Apsaugos tikslai nustatyti iš viso apie 3,8 tūkst. ha teritorijai, kurioje bus saugomos gamtinės vertybės ir sukurtos sąlygos gerinti jose esančių buveinių būklę. Plotuose, kuriuose nėra nustatyti apsaugos tikslai, ir toliau bus leidžiama miškų, žemės ūkio ir kita veikla.
 
„Patvirtinti Šimonių girios apsaugos tikslai sustiprins gamtinių Europos Bendrijos svarbos buveinių ir rūšių apsaugą. Taip pat suteiks aiškumo žemės ir miško savininkams, valdytojams, projektus rengiantiems ir derinantiems asmenims. Šie apsaugos tikslai, turintys konkrečius ir pamatuojamus parametrus, ateityje bus naudojami ir biologinės įvairovės apsaugos veiksmų efektyvumui įvertinti“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
 
„Vakarų taigos“ buveinės gerą būklę siekiama išsaugoti ne mažesniame kaip 59 ha plote, gerą būklę atkurti – ne mažesniame kaip 450 ha. plote. Numatytas pelkių buveinės „Aktyvių aukštapelkių“ apsaugos tikslas – išsaugoti gerą būklę ne mažesniame kaip 7 ha plote, atkurti gerą būklę ne mažesniame kaip 80 ha plote. Saugant šioje teritorijoje gyvenančią retą rūšį – Šneiderio kirmvabalį – gerą buveinių būklę reikia atkurti 680 ha plote.
 
Iš viso Šimonių girios teritorijoje nustatyti 23 apsaugos tikslai Europos Bendrijos svarbos buveinių tipams ir 6 rūšims.
 
Pasak Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupės patarėjo Tomo Tukačiausko, šiais apsaugos tikslais siekiama ne tik apsaugoti tas vertybes, kurios šiuo metu realiai yra teritorijoje, bet ir suformuoti naujas buveines arba leisti joms natūraliai susiformuoti.