Simno specialiosios mokyklos mokinys – konkurso „Perliukai“ laureatas

Simno specialiosios mokyklos mokinys – konkurso „Perliukai“ laureatas
Alytus
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Alytaus r. Simno specialiosios mokykla, paskatinta Alytaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir kultūros skyriaus vyriausiosios specialistės Laimutės Zavistauskienės, dalyvavo Alytaus regiono V respublikiniame įtraukaus muzikavimo konkurse-festivalyje „Perliukai“ ir sulaukė sėkmės. Mokyklos mokinys paskelbtas konkurso laureatu.

Konkurse dalyvavo apie 80 dalyvių iš Alytaus, Simno, Vilniaus. Į konkursą-festivalį taip pat buvo pakviestos iš Ukrainos į Lietuvą atvykusios karo pabėgėlių šeimos.  

Konkursą-festivalį kas trejus metus organizuoja Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“. Šiemet vyko kovo 30 dieną Alytaus jaunimo centre.

Konkursą-festivalį atidarė dainininkas ir renginio vedėjas Jurgis Brūzga. Sveikinimo žodį tarė LSKD „Guboja“ pirmininkė ir konkurso-festivalio „Perliukai“ sumanytoja Viktorija Vitaitė.

Konkursinius jaunųjų atlikėjų pasirodymus vertino patyrusių specialistų komanda: komisijos pirmininkė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė, pianistė Aleksandra Žvirblytė; žiuri nariai: Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos mokytoja metodininkė, dainininkė Raimonda Janutėnaitė ir LSKD „Guboja“ Spalvų orkestro vadovas, choro dirigentas Romualdas Brūzga.

 Iš Alytaus rajono konkursinėje programoje pasirodė Simno specialiosios mokyklos socialinių įgūdžių klasės mokinys Rimvydas Leonas. Akordeonu pagrojęs valsą, padainavęs lietuvių liaudies dainą Rimvydas nustebino ir sužavėjo komisiją instrumentiniu virtuoziškumu ir balso skambesiu. Vienbalsiu žiuri sprendimu-solistui vokalistui ir instrumentalistui Rimvydui Leonui skirta konkurso premija ir galimybė dalyvauti baigiamajame konkurso-festivalio „Perliukai“ uždarymo koncerte Vilniuje.

 Rimvydo mokytojas Rolandas Gumauskas, o dainą atlikti padėjo auklėtoja Virginija Narauskaitė. 

„Neslėpsime, kad buvo jaudulio mokytojams ir mokiniui ne tik ruošiantis, bet ir nuvykus į konkursą. Tačiau jaudulys ir nerimas dingo, kai laureatu paskelbė mūsų mokyklos socialinių įgūdžių ugdymo programos mokinį Rimvydą Leoną. Labai džiaugiamės pasiektu rezultatu“, – sako mokytojai.

Kaip teigia Alytaus rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr specialistė L. Zavistauskienė - „Perliukai“ – tradicinis, kas trejus metus šalyje organizuojamas dainininkų ir instrumentalistų konkursas-festivalis, kuriuo ugdomas vaikų ir jaunimo (3-35 metų), turinčių įvairią negalią, kūrybiškumas, skatinama muzikinė saviraiška, atrenkami geriausi vokaliniai, instrumentiniai ansambliai, solistai. Tai – nacionalinis, įtraukus kultūros renginys, kuriame talentingi, gabūs, muzikai vaikai, jaunimas, turintys ir neturintys negalios, debiutuoja, atskleidžia muzikinius gebėjimus, bendradarbiauja su muzikos profesionalais, įgyja kūrybinės, koncertinės patirties.

Džiaugiamės, didžiuojamės Alytaus rajono Simno specialiosios mokyklos socialinių įgūdžių klasės auklėtiniu Rimvydu Leonu - V respublikinio įtraukaus muzikavimo konkurso-festivalio „Perliukai“ regioninio turo laureatu - ir linkime jam kūrybinės sėkmės.

Redakcija rekomenduoja