PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Vasario 27 d. 08:57

Simbolinis „Aitvaras“ iškeliavo į Japonijos ambasadą

Marijampolė

Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda susirinkusius pasveikino lietuviškai, pasidžiaugė gražiu dviejų šalių bendradarbiavimu. Dariaus Pavalkio nuotr.

Gintarė MartinaitienėŠaltinis: Etaplius.lt


30131

Šakių rajono savivaldybės rotušės salėje Japonijos ambasadoriui Toyoei Shigeeda iškilmingai įteiktas „Aitvaro“ apdovanojimas už kultūrinę partnerystę 2017 metais. Praėję metai rajonui padovanojo įdomią pažintį su tolimosios Japonijos kultūros tradicijomis.

ambasadorius2.jpg

Ceremonijoje dalyvavo Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda, Japonijos ambasados kultūros skyriaus atstovė Milda Kraško, rajono savivaldybės tarybos nariai, administracijos vadovai ir darbuotojai, seniūnai, įstaigų vadovai bei kiti svečiai.

Iš gausiai susirinkusios rajono bendruomenės lūpų vieningai nuskamba Lietuvos himnas, o Japonijos himną sugiedoję rajono meras Edgaras Pilypaitis ir jo patarėja Violeta Simonavičienė sukėlė gerų emocijų ir pačiam ambasadoriui.

Rotušės salę užlieja švelni kanklių muzika, atliekama jaunųjų rajono kanklininkių (vad. Audronė Adomaitienė), „Pynės“ šokėjai įneša „Aitvaro“ statulėlę. Skulptoriaus Marijono Šlektavičiaus sukurtas kūrinys įsikomponuotas tarp puokščių, kurios sudarytos iš gėlių, atspindinčių Lietuvos ir Japonijos vėliavų spalvas.

V. Simonavičienė susirinkusiems priminė ir „Aitvaro“ nominacijos istoriją. Ši nominacija skirta rajono kultūros šviesuoliams. Pirmieji apdovanojimai įteikti minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą 1997 m. Per du dešimtmečius „Aitvarai“ nutūpė į rajono meno kolektyvų, jų vadovų, kraštotyrininkų, bibliotekininkų, tautodailininkų, muziejininkų, gimtosios kalbos puoselėtojų, fotomenininkų, etninio ir kulinarinio paveldo skleidėjų, tarptautinių kultūrinių ryšių iniciatorių, mecenatų ir globėjų rankas.

Iš mero rankų Japonijos ambasadoriui T. Shigeeda įteikiama „Aitvaro“ skulptūrėlė bei nominacija „Metų kultūros partneris“. Rajono meras dėkoja ambasadoriui už ryšių tarp Japonijos ir Lietuvos, o ypač Šakių krašto, puoselėjimą bei linki sėkmės darbuose.

„Viliamės, kad užmegzti kultūriniai ryšiai plėtosis ir mes čia galėsime sulaukti į Lietuvą atvykstančių pažinti mūsų kultūrą, istoriją ir gamtą turistų grupių iš Japonijos, kad atrasime taip pat ir ekonominio bendradarbiavimo galimybių“, – kalbėjo meras.

Praėjusiais metais mūsų rajono gyventojai turėjo retą progą gyvai stebėti japonų kultūros tradicijų pristatymą. Per Jonines ant Sudargo piliakalnio suvažiavę ne tik Šakių, bet ir aplinkinių rajonų gyventojai galėjo susipažinti su japoniškos religijos šintoizmo tradicijomis ir ritualiniais mikagura šokiais, kuriuos atliko Kamakuros Tsurugaoka Hachimangu šventyklos šventikai. O rugsėjo mėnesį baigiamąjį „Beatričės vasaros“ muzikos festivalio koncertą surengė japoniškų būgnų atlikėjas Motoichi Yuzava su savo grupe „Daigen gumi“.

Ambasadorius T. Shigeeda susirinkusius pasveikino lietuviškai ir prisipažino, kad jam didelė garbė gauti tokį reikšmingą apdovanojimą.

„Esu labai dėkingas ir džiaugiuosi dėl mūsų sėkmingo bendradarbiavimo. Dėkoju už jūsų indėlį stiprinant draugystę tarp Japonijos ir Lietuvos, plėtojant dvišalius kultūrinius ryšius. Tikiuosi, kad ir ateityje turėsime daug progų pristatyti japonišką kultūrą ir tradicijas Šakiuose“, – kalbėjo ambasadorius T. Shigeeda.

Suplasnojo rankomis Šakių meno mokyklos (vad. Aušra Butkauskaitė-Sederevičienė) šokėjos, it to simbolinio „Aitvaro“ sparnais kviesdamos drauge švęsti atkurtos Lietuvos šimtmetį.

Vizito metu taip pat kalbėta apie numatomus kultūrinius projektus, susitikta su vietos verslo atstovais.

Šakių rajono laikraštis „Draugas“