Šilutiškiai ir miesto svečiai paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

img_1925
Šilutė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šilutės rajono savivaldybės inf.

Vasario 16-ąją Šilutė nusidažė trispalvės spalvomis! Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtuose renginiuose dalyvavo Savivaldybės vadovai ir gausus būrys šilutiškių bei Pamario krašto svečių. Miestas paskendo šventiniame šurmulyje, o pramogų netrūko ir mažiems, ir dideliems.

Priešpiet visi norintieji pakviesti į orientacines žaidynes „Didžiosios signatarų lenktynės“, kurių metu varžybų dalyviai turėjo surasti 20 mieste „pasislėpusių signatarų“, kurie uždavė po klausimą apie save.

Šilutės Hugo Šojaus muziejus ir Šilutės kamerinio dramos teatro aktoriai pakvietė pačius mažiausius šilutiškius ir jų svečius dalyvauti interaktyviuose žaidimuose, kūrybinėse dirbtuvėse. Dvare visų laukė tradicinis Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Andriaus Jurkaus dovanojamas tortas. Juk koks gimtadienis be torto.

Vidurdienį šilutiškiai rinkosi Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčioje ir dalyvavo šv. Mišiose, vykusiose už Lietuvą ir lietuvius. Susirinkusiuosius pasveikino Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Po šv. Mišių šventinis šurmulys vyko prie Šilutės kultūros ir pramogų centro. Čia meras V. Laurinaitis ir Administracijos direktorius A. Jurkus kvietė pasivaišinti tradiciniu šiupiniu, gardžia sriuba ir vofeliais.

Vyko Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (Jūros) šaulių 3-iosios rinktinės Šilutės 308 kuopos šaulių priesaikos ceremonija.

Prisiekus šauliams visų laukė šventinis iškilmingas koncertas „Švęskime laisvę“, kuriame pilnutėlėje salėje susirinkę žiūrovai stebėjo Šilutės meno mokyklos ir Šilutės Pamario progimnazijos mokinių pasirodymus.

Susirinkusiuosius sveikinęs meras V. Laurinaitis kalbėjo: „Lietuvos valstybės atkūrimo diena svarbi mums visiems, ji simbolizuoja mūsų tautos vienybę, užsispyrimą, tikėjimą ir viltį. Tai mūsų tautos stiprybės ir vienybės šaltinis. Laisvės kūrimas sudėtingas procesas, nes istorija sujungiama su šiandiena ir ateitimi. Tegul visi darbai ir jų pamatas būtų meilė Lietuvai, Pamario kraštui, kiekvienam bendruomenės nariui. Gražinkime savo kraštą susitelkimu, vieningumu ir prasmingais darbais“.

Renginių akimirkos