Šilutės r. savivaldybės administracijos direktoriui Virgilijui Pozingiui gresia papeikimas

Šilutės r. savivaldybės administracijos direktoriui Virgilijui Pozingiui gresia papeikimas
Klaipėda
Petras Skutulas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija, sudaryta Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio 2021 m. rugsėjo 17 d. potvarkiu, užbaigė darbą ir pasiūlė Savivaldybės administracijos direktoriui Virgilijui Pozingiui skirti papeikimą.

Komisija buvo sustabdžiusi darbą, laukė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvadų.

Kaip esame paskelbę, 2021 m. gruodžio 22 d. minėtoji komisija nusprendė: „Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti (3 straipsnio 1 dalies 2 punktą, 11 straipsnio 1 ir 2 dalis).

Tyrimo duomenys rodo, kad 2019 metais V. Pozingis, būdamas Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriumi ar jį pavaduodamas, nenusišalino ir savivaldybės administracijoje sprendė klausimus, susijusius su jo privačiais interesais – dėl formuojamų žemės sklypų prie jam nuosavybės teise priklausančių žemės sklypų“.

Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija apibendrino gautą informaciją ir pasiūlė skirti V. Pozingiui papeikimą. Tą gali padaryti Šilutės rajono savivaldybės taryba, nes ji  skiria ir atleidžia Savivaldybės administracijos vadovą bei, esant reikalui, skiria jam tarnybinę nuobaudą.

Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisijos pirmininkas, Savivaldybės tarybos sekretorius Andrius Jurkus paaiškino, kad yra parengtas sprendimo projektas skirti V. Pozingiui tarnybinę nuobaudą – papeikimą. Sausio 27 d., ketvirtadienį, suplanuotas Savivaldybės tarybos posėdis, kuris vyks nuotoliniu būdu. Tądien vietos politikai ir apsispręs, kaip įvertinti V. Pozingio elgesį.

Parengta pagal VTEK ir Savivaldybės inf.