Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Pasiklausyti paskaitų susirinkdavo gausus būrys šilutiškių ir rajono senjorų.
Petras SkutulasŠaltinis: Etaplius.lt
Šiandien Šilutės trečiojo amžiaus universitetas (TAU) po dvejų mokslo metų pirmiesiems klausytojams įteiks „Garbės diplomus“. Humanitarinių, socialinių bei sveikatos mokslų fakultetus lankė per 200 klausytojų.
Prie Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro veikiantis TAU sulaukė didelio senjorų susidomėjimo, todėl teko ieškoti didesnių patalpų tokiai klausytojų auditorijai.
Atsižvelgdama į auditorijos įvairovę, šešių asmenų taryba suplanavo užsiėmimų tematiką ir tvarkaraštį, surado įdomių ir kvalifikuotų lektorių.
Per dvejus mokslo metus, kurie kasmet trunka nuo spalio iki gegužės mėnesio, fakultetų „studentai“ išklausė po 22 paskaitas, dalyvavo šešiose viktorinose ir konkursuose, lankė dešimtį būrelių. TAU klausytojai du kartus vyko į Vilnių plačiau susipažinti su istorine sostine. Lankėsi Seime, LRT laidoje „Klauskite daktaro“. Baigiantis mokslo metams surengėme ekskursijas po Žemaitiją ir Suvalkiją.
2018 m. visa Lietuva minėjo ir šventė Valstybės atkūrimo šimtmetį, todėl užsiėmimuose daug dėmesio skyrėme Lietuvos valstybingumui, jos kultūriniam paveldui, ypač Mažosios Lietuvos etnokultūriniam regionui. Mažoji Lietuva davė kalbą, raštą, pirmąsias knygas, mūsų krašte susitinka Mažosios ir Didžiosios Lietuvos kultūrų tiltai, čia pagoniškų, liuteroniškų ir katalikiškų tradicijų santakos, todėl pirmaisiais mokslo metais studijavome krašto praeitį ir palikimą. Taip pat skaitytos paskaitos meno, literatūros, dvasinio tobulėjimo, teisės, gamtosaugos, sveikos gyvensenos, maisto kultūros, filosofijos temomis.
Sveikatos fakulteto klausytojams paskaitas skaitė širdies ir kraujagyslių, stuburo ir sąnarių, neurologinių ir kitų ligų gydytojai, vaistininkai, žolininkai. Vyko praktiniai užsiėmimai.
Trečiojo amžiaus universitetas minėjo valstybines ir tradicines šventes. Gausus paskaitų lankymas, ekskursijos ir išvykos, bendravimas, jubiliejų paminėjimas džiugina ir suteikia norą prasmingai gyventi, padeda atitolinti senatvę, depresiją, suteikia norą mylėti gyvenimą, nepaisant jo besikeičiančių spalvų.
Šilutės trečiojo amžiaus universiteto rektorius Pranas Avižinis
Įspūdžiai, įspūdžiai…
Pavydėjau draugei iš Marijampolės, lankančiai TAU paskaitas. Tad labai apsidžiaugiau, kai ir mūsų mieste įsikūrė toks universitetas. Prisimenu, reikėjo net 20 minučių laukti, nes apie pusantro šimto senjorų panoro užpildyti anketas. Kai susėdome, pilna salė buvo pažįstamų veidų. Kiekvieną penktadienį rinkdavomės vis kitoje vietoje, nes netilpdavome. Paskaitos buvo įdomios, turiningos. Tik vieną tepraleidau dėl mamos ligos. Su nekantrumu laukdavau penktadienio. O štai jau baigiasi ir antrieji mokslo metai. Mums įteiks „diplomus“, o taip norisi dar mokytis. Direktorius pažadėjo, kad galėsiu, nes gerai lankiau. Vadovai organizavo daug ekskursijų, sutikome daug įdomių žmonių, geriau pažinome gimtąjį kraštą. Visiems rekomenduoju lankyti Šilutės TAU paskaitas.
Kotryna Valinskienė
Šilutės TAU pradėjau lankyti praėjusiais metais. Atėjau draugių pakviesta ir labai džiaugiuosi. Man patinka būti tarp žmonių: yra proga apsirengti, pasipuošti, pasiklausyti įdomių paskaitų. Jaunesni žmonės sėdi namuose, o mes keliaujame, bendraujame, lankome įvairius būrelius, sužinome daug naujo. Būtinai lankysiu ir kitais metais.
Donata Pocienė
Ir vėl pavasaris. Parskrido paukščiai, žydi plukės, žaliuoja ievos. Bet širdy taip neramu, net liūdna… Užversime net dvejus metus varstytas Šilutės TAU duris. Išklausėme daug įvairių paskaitų, ekskursijų metu aplankėme ne vieną dvarą, Valdovų rūmus, puošniąsias bažnyčias. Daugelis pirmą kartą pabuvojome Lietuvos Respublikos Seime, LRT televizijos laidoje „Klauskite daktaro“ ir t. t.
Iš daugybės būrelių pasirinkau kraštotyros būrelį, kuriam vadovavo TAU rektorius Pranas Avižinis. Į ekskursijas važiavome traukinuku, autobusiuku, ėjome pėsčiomis ir klausėmės įdomių pasakojimų. Dabar kitaip žvelgiu į mažosios Lietuvos istoriją, daug sužinojau dalyvaudama viktorinose.
Onutė Lukošienė