Šilutėje aptartos vaikų užimtumo, pagalbos ir paslaugų vaikams stiprinimo galimybės

Šilutė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šilutės rajono savivaldybės inf.

Į Šilutės rajono savivaldybės Didžiąją salę buvo pakviesti Savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisijos nariai, mokyklų Vaiko gerovės komisijos pirmininkai, Šilutės socialinių paslaugų centro, Vaiko gerovės ir globos centro, Socialinės paramos skyriaus, Švietimo ir kultūros skyriaus, Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato atstovai diskusijai „Ką galime padaryti kartu“.

Vaiko gerovės srityje dirbantys specialistai diskutavo apie problemas ir iššūkius, su kuriais susiduria kasdienybėje. Aptarta vaikų dienos centrų veikla, vaikų užimtumo, pagalbos ir paslaugų vaikams stiprinimo galimybės. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Šilutės rajono savivaldybėje Indra Pranaitienė pristatė pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimo nagrinėjimo algoritmą. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato veiklos skyriaus viršininkas Tadas Vaitkevičius patarė mokykloms, kaip reaguoti į pastebėtus mokinių daromus administracinius nusižengimus. Diskusijos dalyviai dar kartą aptarė tėvų ar kitų vaiko atstovų, auginančių vaikus, teises ir pareigas užtikrinti vaikui tinkamas sveikatos priežiūros, gyvenimo, vystymosi ir mokymosi sąlygas.

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Vaiva Pranauskienė, apibendrindama diskusiją, paminėjo, kad vaiko gerovei užtikrinti prisideda labai daug institucijų ir specialistų, todėl labai svarbiu veiksniu tampa institucijų bendradarbiavimas ir keitimasis informacija apie vaiką ir šeimą.