Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt
Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė lankėsi Pakruojo rajone, kur susitiko su Sigutėnų kaimo bendruomene. Ligonių kasų atstovė papasakojo susirinkusiesiems apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) teikiamas garantijas, priminė, kad gyventojams reikėtų pasidomėti, kiek kainavo jų gydymas.
Ligonių kasų atstovės žodžiais, PSD garantuoja apdraustajam, kad už medicinos pagalbą jam susirgus bus sumokėta Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Tad apdraustiesiems už gydymą mokėti nereikia, o neapdraustiems pacientams tenka mokėti iš savo kišenės, jiems nemokamai teikiama tik būtinoji pagalba. Todėl kiekvienas žmogus turėtų atsakingai pasirūpinti sveikatos draudimu. „Esate apdraustas, jei PSD įmokas mokate pats, už jus moka darbdavys arba šias įmokas už jus moka valstybė. Pastarosios lėšomis draudžiami pensinio amžiaus žmonės, vaikai iki 18 metų ir kiti asmenys“, – priminė pranešėja.
Susitikimo metu I. Kvedarienė pabrėžė, kad apdraustiesiems nemokamai teikiama visa pirminė asmens sveikatos priežiūra – nereikia mokėti už lankymąsi pas šeimos gydytoją, jo paskirtus tyrimus, taip pat už tyrimus pagal vėžio ir širdies ligų prevencines programas, turint šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimą nemokamos ir gydytojų specialistų konsultacijos – už visas šias sveikatos priežiūros paslaugas PSDF biudžeto lėšomis sumoka ligonių kasos. Planinė pagalba – dažniausiai įvairios intervencijos ir operacijos –pacientui nekainuoja, jei jis yra draustas PSD. Prieš operaciją gydytojo paskirti tyrimai pacientui taip pat nekainuoja, kaip ir brangieji tyrimai.
Tiems, kurie nėra drausti PSD, už operaciją bei jos metu naudojamas priemones ir vaistus tenka susimokėti iš savo kišenės. Operacijų kainos gali siekti nuo kelių iki kelių dešimčių tūkstančių eurų, štai kodėl labai svarbu būti draustam PSD.
Paprasta sužinoti, kiek kainavo paciento gydymas
Ligonių kasų atstovė kvietė Sigutėnų kaimo bendruomenės narius pasidomėti, kiek kainavo jų gydymas. Priminė, kad informaciją apie jiems suteiktas gydymo paslaugas pacientai gali gauti keliais būdais – pateikę prašymą TLK, TLK atstovui savivaldybėje arba prisijungę prie Elektroninių valdžios vartų: www.epaslaugos.lt.
Iš gautos ataskaitos pacientas gali sužinoti visą informacija apie jam taikytą gydymą ir apie tai, kiek kainavo ligoninėje suteiktos stacionarinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos, atlikti brangieji tyrimai ir procedūros, skirti vaistai ir medicinos pagalbos priemonės.
Naudojantis elektronine bankininkyste prisijungus prie Elektroninių valdžios vartų sistemos www.epaslaugos.lt taip pat galima pasitikrinti asmeninius draustumo privalomuoju sveikatos draudimu duomenis – sužinoti, ar žmogus draustas privalomuoju sveikatos draudimu, pasitikrinti draustumo laikotarpius ir kitus draustumo duomenis, prisirašymą prie pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ), pamatyti, kokios ir kada pacientui buvo suteiktos stacionaro, medicininės reabilitacijos, ambulatorinio gydymo paslaugos, kokie vaistai išrašyti, kiek PSDF biudžeto ar žmogaus asmeninių lėšų kainavo gydymas ar vaistai, kokios galutinės diagnozės buvo nustatytos ir panašiai.
Pranešėja priminė, kad gydymo įstaigoje pacientui gali tekti mokėti pačiam, jei apdraustasis savo nuožiūra pasirinks brangiau kainuojančias paslaugas, nei kompensuoja ligonių kasos. Tokiu atveju pacientas turi sumokėti šių paslaugų kainų skirtumą. Jeigu pacientas pats pasirenka su pagrindinės ligos gydymu nesusijusias papildomas paslaugas ar procedūras, privalo susimokėti visą jų kainą. Už paslaugą sumokama gydymo įstaigos kasoje, pacientui išduodamas kasos kvitas.
Parašu patvirtinęs sutikimą mokėti už gydymo paslaugas, savo lėšomis įsigyti vaistų ar medicinos pagalbos priemonių, pacientas nebegali reikalauti iš gydymo įstaigos atlyginti patirtų nuostolių.