Siesikų ir Žirnajų ežeruose įrengtos vandens transporto priemonių nuleidimo vietos

Siesikų ir Žirnajų ežeruose įrengtos vandens transporto priemonių nuleidimo vietos
Ukmergė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ukmergės raj. savivaldybės inf.

Pirmoji tokia vieša valčių nuleidimo vieta atsirado pernai Vidiškių seniūnijos Kadrėnų (Mūšios) tvenkinyje, o šiemet - Žirnajų ir Siesikų ežeruose. Šalia valčių nuleidimo vietų taip pat įrengti patogūs privažiavimai prie ežerų, automobilių stovėjimo aikštelės, pantoniniai lieptai.

Pabaisko seniūnijoje esantis Žirnajų ežeras yra vienas iš didžiausių mūsų rajone. Daug metų gyventojai prie jo patekti negalėjo – visi pakrantės sklypai buvo privatizuoti. Jurdonių kaime prie šio ežero esantį 0,8 ha ploto žemės sklypą visuomenės poreikiams Ukmergės rajono savivaldybė iš privataus asmens įsigijo 2019 metais. Tada buvo įrengta vieša maudymosi vieta, o dabar greta jos įrengta ir valčių nuleidimo vieta. 

Siesikų seniūnijos Siesikų ežere valčių nuleidimo vieta pasiekiama nuo Toliūnų kelio.

Įrengus vandens transporto priemonių nuleidimo vietas bus daroma mažesnė žala vandens telkinių pakrantėms, stabdoma krantų erozija, mažiau trikdomi pakrantėse perintys paukščiai ir kita gyvūnija. Tuo pačiu bus sudarytos sąlygos žvejams mėgėjams bei gyventojams, norintiems pasiplaukioti mažaisiais pramoginiais laivais.