Šiemet fizinis barjeras Baltarusijos pasienyje niokojamas  mažiau: pasieniečių vadas tai sieja su sumažėjusiais neteisėtos migracijos srautais

Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Viktorija Smirnovaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) praneša, kad pasienyje su Baltarusija šiemet fiksuojama ženkliai mažiau fizinio barjero niokojimo atvejų. Anot VSAT vado Rustamo Liubajevo, tai tiesiogiai susiję su sumažėjusiais neteisėtos migracijos srautais.

„Apskritai, neteisėtos migracijos srautai prie sienos su Baltarusija šiemet sumažėjo, ypatingai paskutinėmis savaitėmis ir paskutinį mėnesį. Ir gadinimo atvejų sumažėjo – šiemet buvo fiksuoti tik 45 bandymai gadinti fizinį barjerą“, – pažymėjo R. Liubajevas.

Pasak VSAT vado, šiemet barjero niokotojus geriau kontroliuoti padeda ir tai, kad visas pasienyje su Baltarusija esantis fizinis barjeras yra nuolat stebimas vaizdo stebėjimo įranga.

„Praeitais metais per visus metus buvo užfiksuota virš 450 fizinio barjero gadinimo atvejų. Tai šiemet matoma yra mažėjimo tendencija“, – pažymėjo VSAT vadas.

Anot R. Liubajevo, dažnu atveju pareigūnams pavyksta laiku nuvykti į barjero gadinimo vietą ir sustabdyti gadintojai pasitraukia į Baltarusijos gilumą.

„Aišku, fizinio barjero gadinimas yra betarpiškai susijęs su neteisėtos migracijos srautais, kadangi šiuo metu mums pavyksta suvaldyti situaciją prie sienos, matome, kad sumažėjo ir fizinės sienos gadinimo atvejų“, – pabrėžė R. Liubajevas.

VSAT duomenimis, iš viso į Lietuvą nuo 2022 metų sausio neįleista 11 211 neteisėtų migrantų, šiemet – 1264.

Iš viso nuo Baltarusijos sukeltos migracijos krizės pradžios Lietuvos pasieniečiai į šalį neleido neteisėtai patekti daugiau nei 20,5 tūkst. migrantų.