Sielą šildantis Kalėdų stebuklas aplankė slaugos centro gyventojus

Sielą šildantis Kalėdų stebuklas aplankė slaugos centro gyventojus
Šiauliai
Reporteris Dovilė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Nors džiugesio ir vilties kupinos gražiausios metų šventės jau praėjo, bet naujienų platformos Etaplius.lt ir projekto „Įvyks stebuklas“ partnerių dovanojami stebuklai tęsiasi toliau!

Visų prisidėjusių prie šio projekto dėka kalėdinis stebuklas jau aplankė sunkią judėjimo negalią turinčią devynmetę Mildutę, elgesio ir emocijų sutrikimų turintį aštuonmetį Emilį bei jo šešerių metų sunkia genetine liga sergantį brolį Nedą. Pasitelkę išmaniąsias technologijas mažiesiems projekto dalyviams parodėme, jog jų turimos negalios netrukdo bent jau virtualiai keliauti, patirti kvapą gniaužiančių nuotykių, nugalėti savo baimes. Visgi projektas „Įvyks stebuklas“ stebuklus dovanoja ne tik vaikams. Šįkart virtualios realybės stebuklas aplankė Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centro gyventojus.

Šio centro gyventojai – tai žmonės, kurie serga sunkiomis nepagydomomis ligomis ar yra vieniši, senyvo amžiaus. Ko gero, šiems žmonėms viena geriausių dovanų yra nuoširdus pokalbis, kurio metu jie jaučiasi išklausyti ir suprasti. Tačiau šiemet naujienų platforma Etaplius.lt kartu su projekto „Įvyks stebuklas“ partneriais į paliatyvios pagalbos ir slaugos centrą atkeliavo ne tik padovanoti gyvo bendravimo dovanos, bet ir sukurti virtualios realybės stebuklo.

Nors įprasta manyti, kad išmaniųjų technologijų teikiamomis galimybėmis dažniau naudojasi jaunimas, tačiau paliatyvios pagalbos ir slaugos centre gyvenantys, įvairių negalių turintys ir vyresnio amžiaus žmonės noriai priėmė inovatyvią dovaną – virtualios realybės pagalba leistis į nuotykių kupiną kelionę kartu su Kalėdų seneliu.

Pirmasis į virtualias Kalėdų senelio roges sėdo Juozas, kurį ši kelionė grąžino į vaikystės prisiminimus: „Pas mus kalnai dideli buvo ten, kur anksčiau gyvenome, tai važinėdavome su slidėmis žiemą“. Senjoras iki šiol yra neabejingas gamtai, tad paklaustas, kur dar norėtų nukeliauti virtualios realybės pagalba, nedvejodamas atsakė, kad su dideliu malonumu leistųsi į kelionę gamtos takais.

Sužavėtas dar niekada nepatirta pramoga liko ir senjoras Vytautas. Pasak jo, ši inovatyvi pramoga prilygo stebuklui, kurio metu Vytautas drauge su Kalėdų seneliu keliavo didingų kalnų maršrutais ir grožėjosi pasakiškais gamtos vaizdais. Kaip ir mūsų projekto mažieji dalyviai, taip ir slaugos centro gyventojai turi svajonių: „Norėčiau į kokią nors užsienio šalį nuvažiuoti, ten pažvejoti. Mėgstu žvejybą, grybavimą ir dar norėčiau nuvažiuoti ir pamatyti užsienyje gyvenantį anūką…“, su ašaromis akyse savo svajonėmis dalijosi senjoras Vytautas. Nors svajonę apie susitikimą su anūku, tikimės, kad išpildys kiti stebukladariai, tačiau žvejyba svečioje šalyje, nors ir virtuali, tikrai įgyvendinama!

Virtualūs, bet labai gražūs ir žadą atimantys gamtos vaizdai pakerėjo ir pirmąkart virtualios realybės nuotykiui pasiryžusį Ramūną. Daug adrenalino jam suteikė amerikietiškais kalneliais lėkusios Kalėdų senelio rogės. Su šypsena veide Ramūnas teigė, kad tokiomis pramogomis norėtų mėgautis kasdien, dar norėtų išbandyti virtualų šuolį su guma, na, o realybėje tokiai pramogai drąsos tikriausiai pritrūktų.

Labai tikimės, kad stebuklas įvyko ir šių žmonių pirmąkart patirtos virtualios realybės pramogos paskatino savo širdyse nešiotis tikėjimo lašelį, kad visos jų svajonės gali bent jau virtualiai išsipildyti. Džiugu, kad vyresnio amžiaus ir sveikatos problemų turintys žmonės nepabūgo naudotis išmaniosiomis technologijomis ir jų teikiamos neribotos galimybės suteikė tiek daug gerų emocijų.

Už pagalbą prisidedant prie stebuklo kūrimo esame dėkingi projekto partneriams „Grafų baldai“, „Baltik vairas“, pigu.lt, „Rovana“, „EnterVR – Virtuali realybė Šiauliuose“.