PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Spalio 27 d. 14:36

Siekiant kovoti su šešėliu, planus stabdyti ir sulaikyti vairuotojus kelyje liberalai vadina beprotybe

Lietuva

Unsplash.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


249794

Mokesčių administravimo įstatymo paketo nuostatą, nurodančią, kad ateityje vairuotojai galėtų būti stabdomi, sulaikomi ar tikrinami mokesčių inspektorių, Liberalų sąjūdžio frakcija vadina beprotybe. Kaip teigiama pranešime žiniasklaidai, šis paketas ketvirtadienį teikiamas Seimui.

Parlamento liberalų teigimu, kova su šešėline ekonomika ir mokesčių mokėjimo pažeidimais yra prasminga, tačiau priemonės negali būti policinės.

Šalia įgaliojimus tikrinti transporto priemones turinčių policininkų, muitininkų, pasieniečių, aplinkosaugininkų siūloma įkurti dar vieną uniformuotą grupę – mokesčių inspektorių. Pagal pakete pateikiamą Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisą, Valstybinė mokesčių inspekcija valdytų ir kontroliuojančias transporto priemones su specialiaisiais šviesos (ir garso) signalais.

„Praėjusioje kadencijoje policinės valstybės kūrimo pastangų pasekmės jaučiamos iki šiol, kai, pavyzdžiui, už rūkomas kanapes gresia kalėjimas. Būtų visiškas nesusipratimas, jeigu liberalų rankomis ir šioje kadencijoje plėstume valstybės represines galias. Tikimės sulaukti koalicijos partnerių paaiškinimo, kad galbūt klystame“, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Raimondas Lopata.

Finansų ministerijoje parengtos Mokesčių administravimo įstatymo pataisos aiškinamos ketinimais „atsisakyti perteklinio reikalavimo kitoms valstybės institucijoms dalyvauti VMI organizuojamuose patikrinimuose keliuose“. Tokia teisėkūros motyvacija, Liberalų sąjūdžio frakcijos Andriaus Bagdono teigimu, yra paradoksali ir savaip beprotiška.

„Ministerija gero tikslo – atsisakyti perteklinio reikalavimo – siekia kurdama didesnį perteklinį reguliavimą – atskirą jėgos struktūrą. Tokiu būdu ne mažinamas reguliavimas, o kuriamos policijos ir muitinės atsakomybę dubliuojančios funkcijos. Nebe tie laikai, kad Lietuvoje reikėtų grąžinti praktikas iš laukinio XX a. paskutiniojo dešimtmečio“, – teigia Seimo narys.

Mokesčių administravimo įstatymo pataisa numato, kad kilus įtarimui apie pažeidžiamus teisės aktus VMI galės „savarankiškai stabdyti transporto priemones, jas tikrinti; sulaikyti ir tikrinti prekes bei jų dokumentus“. Šiuo metu VMI tokius operatyvinius patikrinimus gali daryti tik kartu su kitų institucijų pareigūnais, bet ne savarankiškai.