Siekdamas išvengti karo prievolininko pareigų, jaunuolis klastojo dokumentus

Klaipėda
Pixabay.com nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai nuteisė 23-ejų metų jaunuolį, už tai, kad jis, būdamas karo prievolininku, tyčia, vengdamas šaukimo į privalomąją karo tarnybą, pateikė suklastotą dokumentą ir nevykdė karo prievolininko pareigų, praneša teismas.

Byloje nustatyta, kad E. A., būdamas karo prievolininku ir turėdamas pareigą iki 2022 m. sausio 28 d. atvykti į Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Klaipėdos regioninio Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos skyriaus Klaipėdos poskyrį (tarnyba) ir pateikti reikalingus dokumentus bei duomenis, be pateisinamų priežasčių nustatytu laiku ir adresu neatvyko.

Taip pat nustatyta, kad jis tyčia, vengdamas, šaukimo į privalomąją karo tarnybą, pernai pradžioje nuomojamame bute savo nešiojamu kompiuteriu per programą „Photoshop“ atskenuotame dokumente – universiteto išduotoje studijų pažymoje – įrašė naują datą, naują dokumento numerį ir duomenis, neva jis Fundamentinių mokslų fakulteto bakalauro studijų II kurso studentas. Pernai vasario 18 d. susisiekęs su tarnyba, iš savo elektroninio pašto jis pateikė šį suklastotą ir tikrovės neatitinkantį dokumentą.

Tęsdamas nusikalstamą veiką, E. A., turėdamas pareigą kaip karo prievolininkas iki šių metų sausio 20 d. atvykti į tarnybą ir pateikti reikalingus dokumentus bei duomenis, be pateisinamų priežasčių nustatytu laiku ir adresu neatvyko ir vėl per programą „Photoshop“ atskenuoto dokumento pagrindu analogiškai praėjusiems metams suklastojo dokumentą, tik jau šalia naujos datos, dokumento numerio įrašė, kad jis „Universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto pirmos pakopos (bakalauro) nuolatinių studijų III kurso studentas. Studijų programos trukmė – 4 metai, šias studijas planuoja baigti 2024 m. birželio 30 d.“, ir 2023 m. sausio 19 d. susisiekęs su tarnyba, iš savo elektroninio pašto pateikė šį suklastotą ir tikrovės neatitinkantį dokumentą, kaip Universiteto išduotą studijų pažymą „Pažyma dėl studento statuso“.

Anot teismo, kaltinamasis E. A. teisiamojo posėdžio metu pripažino savo kaltę ir paaiškino, kad studijuodamas buvo šaukiamas į karo tarnybą atlikti prievolės, ir jos dėl studijų išvengė. Jis nuomojosi butą, buvo sunku suderinti mokslus su darbu, todėl studijas metė ir, kai jau nebestudijuojant jį pašaukė į tarnybą, sumanė, kaip išsisukti. Jis kompiuteryje esančia „Photoshop“ programa pakeitė turimo dokumento datas ir taip suklastojo pažymas apie savo studijas ir pateikė jas tarnybai.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, jog kaltinamasis padarė vieną tyčinį nesunkų nusikaltimą krašto apsaugos tarnybai ir mobilizacijai, anksčiau neteistas, jauno amžiaus, kaltę pripažino, į byloje nustatytą jo atsakomybę lengvinančią aplinkybę, nenustačius jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių, jam skyrė 20 parų arešto bausmę, kurios vykdymą atidėjo 3 (trims) mėnesiams, įpareigojant jį bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu tęsti darbą arba dirbti.