Siekdamas gauti draudimo išmokas, vyras Kaune sukėlė 12 avarijų

20220417IGPhoto1017
Kaunas
BNS / Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Siekdamas gauti draudimo išmokas, vyras Kaune sukėlė 12 avarijų, jo bylą dėl sukčiavimo nagrinėja Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai.

Kaip pranešė teismas, kaunietis M. K. kaltinamas, jog turėdamas tikslą apgaule savo naudai įgyti draudimo išmokas, nuo 2019 metų sausio 27 iki 2021 metų liepos 4 dienos sukėlė avarijas.

Įtariama, jog M. K., turėdamas galimybę išvengti susidūrimų su kitais automobiliais, to nedarė, o tyčia pasukdavo vairą į kitų eisme dalyvaujančių automobilių pusę, taip sudarydamas pavojingas situacijas, jog neišvengiamai įvyktų draudiminiai įvykiai.

Remiantis kaltinamojo akto duomenimis, M. K. keturis eismo įvykius sukėlė su savo automobiliu „Mercedes-Benz E320 CDI“, dar septynis eismo įvykius sukėlė su kito modelio „Mercedes-Benz“ ir vieną eismo įvykį su automobiliu BMW.

Bylos duomenimis, kaltinamasis iš draudimo bendrovės gavo 10 išmokų.

M. K. gautų išmokų suma svyravo nuo 488 eurų iki 1005 eurų, o bendrai sudarė daugiau kaip 6 tūkst. 430 eurų.

Kaltinamasis taip pat buvo kreipęsis dėl likusių dviejų eismo įvykių ir siekė gauti 1 tūkst. 617 eurų sumą, tačiau išmokos jam sumokėtos nebuvo, nes draudimo bendrovė dėl anksčiau sukeltų eismo įvykių jau buvo kreipusis į policiją.

Per pirmąjį posėdį apklaustas M. K. savo kaltės nepripažino, šiuo metu vykstančiuose posėdžiuose apklausiami liudytojai.

Baudžiamasis kodeksas numato, jog tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė turtinės prievolės arba ją panaikino, baudžiamas viešaisiais darbais, bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.