Siekdama sumažinti kalėjimų perpildymą, Nigerija paleido daugiau kaip 4 tūkst. kalinių

pawel-czerwinski-Yjp0TshmIUI-unsplash
Pasaulis
Unsplash.com nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Tūkstančiai kalinių visoje Nigerijoje buvo paleisti iš kalėjimų, siekiant išspręsti perpildymo problemą, šeštadienį socialiniuose tinkluose pranešė vidaus reikalų ministras Olubunmi Tunji-Ojo (Olubunmi Tundžis-Odžo).

Šis veiksmas yra dalis šių metų pradžioje išrinkto Nigerijos prezidento Bolo Ahmedo Tinubu siekio sumažinti perpildytų šalies kalėjimų skaičių.

„Vakar į laisvę paleidome 4 068 iš 80 804 kalinių, kurie buvo laikomi mūsų 253 įkalinimo įstaigose visoje šalyje dėl to, kad nesugebėjo sumokėti baudų“, – socialiniame tinkle „X“ pareiškė B. A. Tinubu. 

Apie tai jis pranešė po apsilankymo netoli Nigerijos sostinės esančiame Kudžės sulaikymo centre.

Vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai Ajibola Afonja (Adžibolai Afonja) naujienų agentūrai AFP nurodė, kad į laisvę buvo paleisti tik tie kaliniai, kurių baudos neviršijo vieno milijono nairų (111 tūkst. eurų). 

Jis pridūrė, kad šios baudos, kurių bendra suma siekia 585 mln. nairų (651 tūkst. eurų), bus panaikintos.

Nigerijos prezidentas šiuo metu daugiausia dėmesio skiria naujos praktikos integravimui į kalėjimų sistemą, įskaitant daugiau bausmių, nesusijusių su laisvės atėmimu.

Jungtinės Tautos teigia, kad Nigerijoje įkalinimo įstaigų perpildymas siekia 147 proc., o sulaikytieji teismo proceso dažnai laukia metų metus.