PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Vasario 26 d. 11:27

Šie faktai apie miegą (ir nemigą) jus nustebins

Vilnius

Pexels.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


73551

Vienas pirmųjų į galvą ateinančių žodžių prakalbus apie miegą – patalynė. Būtent tai, ant ko gulime ir kuo užsiklojame, suteikia nuostabų jaukumo bei komforto jausmą. Ir užsnūstame nė nepagalvoję, kiek daug faktų sklando apie šią palaimingą būseną...

Miego matematika

Nors dažnai minimas 8 valandų laiko tarpas, iš tiesų miego trukmė – gana individuali. Vienas žmogus žvaliai jaučiasi vos po 6 valandų nakties poilsio, o kitam reikia ir 10. Žinoma, čia, kaip ir kone visur, vyrauja aiškumo noras: įvardijus, kad miegama trečdalį paros, viskas tarsi susidėlioja į vietas, kiti du trečdaliai paros susiejami su veikla.

Kitas matematinis klausimas: žmonės dažniau miega po vieną ar po du? Remiantis statistika, viena iš keturių sutuoktinių porų miega atskirose lovose. Tad nesunku nuspėti, jog didžiajai daliai porų rūpi dvigulė patalynė, bet ir viengulė labai svarbi.

Be abejo, tai labai subjektyvus sprendimas ir kiekvienu atveju pavyktų rasti tiek pliusų, tiek minusų. O priežasčių, kodėl kai kurie sutuoktiniai renkasi atskiras lovas, yra ir akivaizdžių, ir stebinančių. Tarp akivaizdžiųjų – partnerio knarkimas. O štai stebinanti priežastis – mėšlungis. Jei naktį paūmėja raumenų spazmai, trinant mėšlungio sutrauktą raumenį galima sutrikdyti partnerio miegą.

Nemigos matematika

Nemalonu, jei nakties poilsis sutrikdomas. Taip pat nemalonu, jei kankina nemiga, tačiau kai kam bandymas ištverti nemiegojus gali būti rekordo siekis. Tiksliau, galėjo, mat supratus, kad tai pernelyg pavojinga, nemiegojimo rezultatų į Gineso rekordų knygą nebeįtraukiama. O vienas garsesnių atvejų – kai Randy Gardner, studentas iš Kalifornijos, 1964-aisiais išbuvo be miego net 11 dienų.

Vieniems sąmoningas iššūkis, o kitiems – didelis rūpestis. Nacionalinio miego fondo (National Sleep Foundation) teigimu, apie 30 procentų visų žmonių skundžiasi dėl miego sutrikimų, o 10 procentų žmonių teigia, jog šie sutrikimai neigiamai atsiliepia dienos metu. Natūraliai kyla klausimas: ko imtis, kad būtų kitaip? Be abejo, kiekvienas gydytojas rekomenduotų kuo mažiau rūpesčių prisidėti į galvą prieš einant miegoti. Vis dažniau kalbama ir apie tai, kad nereikėtų prieš pat gulimąsi naudotis išmaniaisiais įrenginiais.

Neprošal prisiminti ir liaudies išmintį: visur gerai, o namie geriausia. Lygiai taip pat galima patvirtinti, kad patogiausia – savoje lovoje, su gaiviais ir jaukiais patalais. Tikrai taip – gerai išsimiegoti padeda puiki patalynė. Platų viengulės ir dvigulės patalynės asortimentą rasite apsilankę Tavosapnas.lt. Čia daug kokybiškų miegamojo prekių ir suaugusiems, ir vaikams. Tai kokybė, kuri nenuvils, ir dizainas, kuris papuoš miegamąjį. Ir maloniai snūduriuojant nereikės gilintis į faktus, galėsite mėgautis gražiais sapnais.

Remiamas turinys