„Šiaurės pašvaistės“ pusfinalis garsiai nugriaudėjo Šiaulių muzikos padangėje

Neila Šliauterytė1
Šiauliai
Olenos Muzychenko nuotraukos
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vakar Šiaulių kultūros centro Kamerinę salę sudrebino Jaunųjų Lietuvos Šiaurės regiono atlikėjų ir grupių konkurso „Šiaurės pašvaistė“ pusfinalio koncertas. Antrą kartą Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuojamas konkursas ir šiemet sulaukė įvairaus žanro muzikuojančio bei muziką kuriančio jaunimo susidomėjimo. Scenoje savo kūrybos dainas ir jau puikiai visiems žinomų kompozicijų koverius atliko dešimt pusfinalininkų. Juos renginio organizatorių komisija šiam koncertui išrinko iš visų paraiškas dalyvauti konkurse pateikusių pavienių atlikėjų ir grupių.

Romantiškai triukšmingas pusfinalis

Renginį su trenksmu atidarė lietuvių alternatyvios muzikos grupė „Kasetė“, įvairaus amžiaus susirinkusią publiką užlieję milžiniška pozityvios energijos banga. Kolektyvas, tarp kurio narių yra ir šiauliečių, ir vilniečių, kaip ir kiti pusfinalio dalyviai, vertinimo komisijai bei juos audringai salėje palaikiusiems klausytojams pristatė du kūrinius. „Kasetė“ atliko pačių kūrybos, „rock fusion“ stiliaus dainas.  

Šiemet tarp konkurso dalyvių daugiausiai buvo merginų-solisčių iš Panevėžio. Tai – populiariosios ir džiazo muzikos kūrinių atlikėjos Kornelija Railaitė bei solo pasirodžiusios seserys Rusnė ir Gustė Vasiliauskaitės. Merginos kol kas neturi savo kūrybos dainų, kaip ir kita konkurso dalyvė – charizmatiškoji Akmenės raj. meno mokyklos moksleivė Neila Šliauterytė, tarp kitų dainininkių išsiskyrusi itin emocionaliu kūrinių atlikimu bei puikiu scenos pajautimu.   

Pačios kūrybos populiariosios muzikos dainas lietuvių kalba konkurse atliko dar viena pusfinalininkė – nuoširdžioji Elvina Milkintaitė iš Šaukėnų. Solisčių pasirodymus vainikavo taip pat viešnia iš Panevėžio – R&B, pop-rock ir džiazo stilių atlikėja, itin stipraus balso savininkė Kotryna Jonaitytė.

Merginų atliktų dainų romantiką akimirksniu nuėmė agresyvaus alternatyvaus roko trio iš Utenos „Gėda“. „Skundikų roku“ vadinamose pačios grupės kūrybos dainose persipynė jautrūs tekstai, aštrus vokalas ir triukšminga muzika. Nuo uteniškių stengėsi neatsilikti dar vieni konkursinio vakaro publikos numylėtiniai – šiauliečių grupė „R-16“, kurios repertuare – pop, funk ir rock stilių koveriai. 

Koncertą uždarė susirinkusiųjų bene labiausiai scenoje laukti energingi „metalistai“ – „Empyrean“, privertę ne vieną sėdėjusį salėje pašokti iš savo vietos. Šios grupės narių šešetuko žodžiais, ji susikūrė Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos rūsyje. „Empyrean“ grojo savo mėgstamiausius, juos įkvepiančių grupių koverius.

Žodis – komisijai 

Atlikėjų pasirodymus vertino trijų šiauliečių narių komisija. Komisijos pirmininkas – muzikos kūrėjas, prodiuseris, buvęs roko grupės „The Brainers“ vokalistas Paulius Jasiūnas, šiemet M.A.M.A apdovanojimuose pelnęs LATGA įsteigtą Metų autoriaus statulėlę. Daugybę dainų šalies atlikėjams ir grupėms parašęs autorius, paprašytas įvertinti pusfinalio dalyvius, tikino, kad jų tarpe šiemet buvo nemažai puikių ir dėmesio vertų atlikėjų bei muzikantų. „Didžiausio mano dėmesio paprastai sulaukia savo kūrybos dainas pristatantys atlikėjai. Originalumas dažniausiai laimi, gaila, kad tokių atlikėjų šį kartą  nebuvo daug ir ne visiems jų kūryba dovanojo pergalę“, - pusfinalį apibendrino Paulius. 

Favoritai? „Kasetė“, - vienbalsiai su Pauliumi ištarė kitas komisijos narys, pernai „Šiaurės pašvaistę“ laimėjęs dainininkas Dovi Mi – Dovydas Misiūnas. Neseniai klausytojams jis pristatė savo pirmąją lietuvišką dainą ir vaizdo klipą „Raudonuoja širdys“, o šį rudenį pradėjo jau nauju kūriniu „Man nereikia nieko“. Nenuostabu, kad Pauliaus ir Dovydo muzikiniai skoniais tą vakarą sutapo, mat šiems komisijos nariams jau yra tekę dirbti kartu: prodiuseris P. Jasiūnas prisidėjo prie naujausio Dovi Mi kūrinio „gimimo“.

Konkurso dalyviai, komisijai iš jų tarpo renkant tris finalininkus, buvo vertinami programos atlikimo kokybės, originalumo, kūrybiškumo, savitumo, sceniškumo ir atliekamos muzikos raiškos kriterijais. Vadovaudamasis jais, „Kasetės“ patekimui į finalą pritarė ir trečiasis komisijos narys – muzikos pedagogas metodininkas, renginių vedėjas, didžėjus, muzikos instrumentų meistras,  grupės „Ritmas Kitaip“ įkūrėjas, tarptautinių mušamųjų instrumentų festivalių „Ritmas Kitaip“ organizatorius Arūnas Banys. 

Daugiausiai ir audringiausiai komisija diskutavo dėl merginų-solisčių pasirodymų. „Panašaus atlikimo lygio vokalisčių šiemet išgirdome ne vieną, todėl buvo itin sunku išrinkti tą geriausią. Vienodus balus skyrėme iš karto kelioms atlikėjoms“ - neslėpė Paulius. „Galutinį sprendimą priėmėme tikrai ne vien vokalą vertindami“, - jam pritarė Dovydas, minėdamas, kad ir kiti vertinimo kriterijai buvo labai svarbūs. Juos susumavus, džiugi žinia apie patekimą į finalą tą vakarą pasiekė atlikėją Neilą Šliauterytę.  

Kas tapo trečiuoju finalininku? „Bendrai apžvelgdamas pusfinalį, turbūt nieko nenustebinsiu pasakydamas, kad grupės šiemet buvo stipresnės, nei solistai. Kadangi kolegos „Kasetę“ jau paminėjo, aš renkuosi „Gėdą“, nes jų būgnininkas žiauriai gerai pavarė“, - juokėsi mėgstamo instrumento garsams nelikęs abejingas Arūnas. Jo pasirinkimui pritarė ir kiti komisijos nariai, žinoma, įvertinę ir kitus grupės „Gėda“ pasirodymo kriterijus. 

Kas toliau?

Grupes „Kasetė“, „Gėda“ bei atlikėją Neilą Šliauterytę išvysite finaliniame konkurso „Šiaurės pašvaistė“ koncerte, kuris vyks lapkričio 29 d. 18 val. Šiaulių kultūros centro „Makso“ pramogų salėje (Aušros al. 31). Atlikėjai jame pasirodys drauge su profesionaliu Šiaulių bigbendo kolektyvu, specialiai šiam koncertui bus paruoštos finalininkų kūrinių aranžuotės orkestrui. 

Priklausomai nuo finale laimėtos vietos, dalyvių laukia prizai: 1 vieta – 1000 Eur vertės EP albumo įrašymas profesionalioje įrašų studijoje, 2 vieta – 400 Eur piniginė premija, 3 vieta – 200 Eur piniginė premija.

Dėkojame visiems konkurso dalyviams, sveikiname finalininkus, kviečiame juos aktyviai palaikyti kitą mėnesį vyksiančiame koncerte ir kviečiame peržvelgti Olenos Muzychenko sustabdytas pusfinalio koncerto akimirkas bei sekti feisbuko paskyrą „Šiaurės pašvaistė“.

Reklama