Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
A. Rutkausko nuotr.
Alaina ŠtreimikytėŠaltinis: Etaplius.lt
Banska Bistricoje (Slovakija) vykusiame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Lietuvos plaukikių komanda kartu su Patricija pasipuošė aukso medaliu, kurį iškovojo 4 × 100 m. laisvuoju stiliumi estafetės rungtyje. Taip pat, Šiaulių atletė Patricija Geriksonaitė kartu su Smilte Plytnikaite, Kristupu Trepočka ir Kostu Vaičiūnu mišrioje komandinėje estafetėje 4 x 100 m laisvuoju stiliumi iškovojo sidabro apdovanojimus.
Plaukimą lankyti pradėjo atsitiktinai
Lankyti baseiną mergina pradėjo būdama dar pirmoje klasėje – tai įvyko atsitiktinai.
„Vaikystėje turėjau problemų su stuburu, todėl gydytojai patarė mane vesti lankyti baseiną. Turėjau daug minčių mesti, dažnai rungtyse nepasisekdavo taip kaip tikėjausi, tada apimdavo nusivylimas ir nebesinorėdavo stengtis“, – pasakoja Patricija.
Patricijos mama Romualda Geriksonienė šypsosi prisimindama visus kilusius iššūkius.
„Kadangi ji labai smulkutė, gydytojai bijojo jos stuburo krypimo, todėl pasiūlė vesti į baseiną arba į krepšinį. Sau pagalvojau, kad krepšinis gal labiau berniukams, o plaukime ir plaukti išmoksi“, – pasakojo ji.
Tiesa, mama sako nesitikėjusi, kad paprastas būrelio lankymas jos dukrą nuves taip toli.
„Niekada nesitikėjau, kad ji bus tokio lygio sportininkė. Po keturių metų jos sportavimo pradėjome matyti spartų tobulėjimą. Kiekvienais metais pradėjo užiminėti vis aukštesnes prizines vietas. Tačiau jeigu vaikui leistume rinktis – jau nuo pirmųjų metų ji būtų pametusi baseiną. Ji norėjo gimnastikos, šokių ir dainavimo, tačiau baseino niekada neleidome mesti“, – šypsodamasi tęsė mama.
Tuo tarpu treneris sako, kad merginos kūnas yra sutvertas būti plaukike. Ir teigia, kad talentą parodė pasiekti rekordai, būdama 12-os metų mergina pasiekė Lietuvos jaunučių vaikų rekordą.
A. Rutkausko nuotr.
Tik karjeros pradžia?
Diskusijoje su meru, Patricijos treneris Paulius Povilionis minėjo, kad plaukikė „pasiekė savo amžiaus lubas“. Dabar ji turi pradėti treniruotis kaip suaugusieji, o tai reiškia stovyklas ir treniruotes su Lietuvos suaugusiųjų plaukimo rinktine bei normatyvų laikymus.
„Kuo daugiau išvešime ją treniruotis su rinktine, tuo geriau. Manau ji gali būti pagrindinė ir stipriausia Lietuvos nugaristė tarp suaugusiųjų“, – teigia treneris.
Susitikime su meru ne kartą buvo minima, kad 2007 metų merginų plaukikių karta savo pasiekimais stebina Lietuvą. Plaukimo treneris teigė, kad šios merginos gerina net Rūtos Meilutytės rekordus. Pati Patricija kaip tik pagerino plaukimo nugara rekordą.
Paklaustas apie ateities planus treneris yra kategoriškas: „Bent jau estafetė olimpiadoje, jeigu ne 2024-aisiais metais, tai 2028-aisiais metais. Aš tikiuosi ji tikrai plauks“.
Gali kartotis olimpinė istorija
Šiais metais Europos jaunimo olimpinio festivalio renginys Lietuvai buvo sėkmingiausias istorijoje – iškovota 10 medalių iš kurių 4 – aukščiausios prabos, 4 sidabro ir 2 bronzos. Tiek pat medalių lietuviai iškovojo 2011 metais Trabzone (Turkija) vykusiame festivalyje.
2011-ųjų metų festivalio metu pirmąjį kartą sužibėjo Lietuvos auksinė žuvelė Rūta Meilutytė, todėl šiais metais lietuvių plaukikėms parodžius tokius puikius rezultatus tikimasi istorijos pasikartojimo.
Paklausus Patricijos, ar ji tikisi sau tokios ateities, mergina nedaugžodžiauja ir sako, kad bandys to siekti.
Šiaulių mieste plaukikams trūksta sąlygų
Kad ateities tikslai būtų pasiekiami treniruotės turi intensyvėti. Čia kyla problema, nes Šiaulių plaukikė treniruojasi 25 m baseine, tačiau dažniausiai ji varžosi 50 m baseinuose, toks yra ir olimpinio baseino ilgis.
„Jauna mergina parsiveža auksą ir sidabrą, tai tikrai yra didelė žinia Šiauliams ir tuo pačiu truputį gėda Šiauliams. Kalba eina apie plaukimą, jeigu tokioje ribotoje infrastruktūroje sugebame išugdyti tokius sportininkus, tai kas būtų jeigu valstybės ir savivaldos požiūris būtų labiau nukreiptas į sporto sistemą. Visi žino, kad būtent sportas geriausiai reprezentuoja šalį, todėl reikia į tai kreipti dėmesį“, – sako Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.
Susitikime su medalininke meras domėjosi, ar mergina toliau planuoja treniruotis Šiauliuose. Treneris Paulius Povilionis teigė, kad tai priklausys nuo pačios sportininkės pasirinkimo, kurio ji dar nepasiryžo atskleisti.