Šiauliuose startavo jungtinis traukinio ir autobuso bilietas

BUSTURAS autobusai
Šiauliai
Brigita Alijošienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Šiauliuose praėjusią savaitę pradėjo veikti jungtinis bilietas, leidžiantis derinti kelionę traukiniu ir miesto autobusu. Pirmadienį Šiaulių miesto savivaldybės konferencijoje bendrovės „Busturas“ plėtros ir marketingo skyriaus vadovė Raimonda Pelutienė pristatė, kaip šis bilietas veikia ir priminė apie nuo sausio 1 dienos įsigaliojusias naujoves.

Pasak „Busturo“ atstovės, jungtinį autobuso ir traukinio bilietą nuo sausio 15 dienos gali įsigyti visi traukiniais vykstantys keleiviai, kai jų pasirinkto maršruto pradinė arba galutinė stotelė yra Šiaulių miestas. Bilietą galima įsigyti perkant traukinio bilietą „LTG Link“ svetainėje arba mobiliojoje programėlėje, jį pasirenkant kaip papildomą paslaugą. Perkant bilietą, galioja visos lengvatos.

R. Pelutienė atskleidė, kad nuo jungtinio bilieto starto, jau parduoti 23 tokie bilietai. „Daugiausiai jį rinkosi keleiviai, važiuojantys Panevėžio, Mažeikių maršrutu. Tas bilietas suteikia galimybę valandą prieš maršrutą ir valandą po maršruto pasinaudoti viešojo transporto paslauga“, – sakė „Busturo“ atstovė.

Ji pabrėžė, kad nieko papildomai daryti autobuse nereikia. Keleivių kontrolės darbuotojams, tereikia parodyti bilietą ir jo galiojimo laiką. Traukiniui vėluojant daugiau nei 15 min., keleiviai gaus pranešimą į savo el. paštą ar telefoną. Tą pranešimą jie turės parodyti keleivių kontrolės darbuotojams. Taip jiems prasitęsia laikas, kada jie gali naudotis bilietu.

„Džiaugiamės, kad keleiviai pradėjo naudotis ir skatiname keliauti tvariai ir naudotis viešuoju transportu Šiaulių mieste“, – sakė R. Pelutienė.

Startavo pradinuko bilietas

Nuo šių metų pradžios startavo ir dar viena naujovė Šiaulių mieste – pradinuko bilietas. Šis bilietas kainuoja 10 Eur ir galioja visus mokslo metus – nuo rugsėjo 1 iki gegužės paskutinės dienos. Juo gali naudotis visi Šiaulių mieste registruoti I–IV kl. mokiniai.

Pradinuko bilietą galima įsigyti Šiaulių miesto autobusų stotyje, arba atvykus į „Busturą“, Šarūno g. 2. „Dabar įsigijus, galios tik likusį laikotarpį. Bet kuriuo atveju galima sutaupyti, nes bilietas kainuoja 10 Eur, o perkant kas mėnesį, jeigu pildant bilietą, kainuoja 5,60 Eur arba 5,50 Eur, jeigu internetu“, – sakė R. Pelutienė.

Pasak jos, iki šiol jau yra parduoti 283 pradinuko bilietai.