Šiauliuose rinkosi stipriausi ugniagesiai

Šiauliuose rinkosi stipriausi ugniagesiai
Šiauliai
Reporteris Brigita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šiaulių priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, po keleto metų pertraukos surengė Stipriausio ugniagesio varžybas. Išbandyti jėgų sudėtingose rungtyse panoro 11 komandų iš Latvijos ir Lietuvos miestų ir miestelių priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo padalinių. Iš viso estafetėms registravosi beveik 70 dalyvių, tarp kurių – 3 merginos. Svečius pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas,  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vyriausiasis patarėjas Vladislav Zapolskij.  

Po keleto metų pertraukos, ištvermingiausius ir pajėgiausius Lietuvos ir Latvijos ugniagesius Šiaulių miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 3-osios komandos teritorijoje subūrė Stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo varžybos. Pasak Šiaulių priešgaisrinė gelbėjimo valdybos viršininko Kęstučio Bautronio, Šiauliai tapo tarsi tokių varžybų rengimo centru, valdybos darbuotojai šias varžybas organizuoja, joms teisėjauja, taip pat – dalyvauja rungtyse.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Vladislav Zapolskij prisiminė, kad tokio tipo varžybos pradėtos rengti prieš dešimtmetį, susidomėjimas jomis tik auga.

„Nors Lietuvoje šis sportas dar jaunas, žinome, kad vyksta Europos ir pasaulio čempionatai, o mūsų šalies ir mūsų miesto atstovams puikiai sekasi siekti pačių geriausių rezultatų. Dėkoju už pastangas ir tobulėjimą, tikrai gera žinoti, kad nelaimės atveju, mums į pagalbą skubėtų puikiai paruošti ir treniruoti profesionalai“, – varžybų atidarymo ceremonijoje kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Rungtynėms teisėjavo pasaulio čempiono vardą šios varžybos pelnęs Andrius Ašmontas ir jo kolega Laimonas Kivilius.

Stipriausio ir ištvermingiausio ugniagesio varžybos pradėtos rengti JAV 1991 metais ir pritraukė tūkstančius žiūrovų bei sirgalių. Jos buvo transliuojamos įvairiais televizijos kanalais ir išplito visoje šalyje. Netrukus tokios varžybos atkeliavo į Europą, pirmiausia imtos rengti Vokietijoje, po to Lenkijoje, kitose šalyse.

Lietuvos ir Šiaulių atstovai užsienyje vykstančiose Stipriausio ir ištvermingiausio ugniagesio varžybose pradėjo dalyvauti nuo 2011 m. ir netruko įsitvirtinti tarp stipriausiųjų Europos sportininkų. Mūsų miesto ugniagesiai yra tapę nugalėtojais ir prizininkais Europos ir Pasaulio FCC (firefighter combat challenge - stipriausio ugniagesio) ir TFA (toughest firefighter alive - ištvermingiausio ugniagesio) rungtyse.

Redakcija rekomenduoja