REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gegužės 5 d. 13:43

Šiauliuose pradedamas pradinukų testavimas: vaikai tyrimą atlikti galės patys, rezultatą gaus po 15 minučių

Šiauliai

Freepik.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


174018

Trečiadienį Šiaulių miesto savivaldybės surengtoje nuotolinėje konferencijoje administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius papasakojo, kaip nuo kitos savaitės miesto mokyklose keisis pradinukų ugdymo procesas. Ugdymas abiturientams bei 5-11 klasių mokiniams kol kas nesikeičia – mokymo procesas bus organizuojamas nuotoliniu būdu. Tiesa, galimos tam tikros išimtys – pavyzdžiui, jei atsirastų kuri nors klasė, kuri pageidautų eiti į kontaktinį mokymo būdą ir sutiktų testuotis, nurodė V. Urbonavičius.

Pradedamas pradinių klasių mokinių testavimas

Kalbėdamas apie pradinukų mokymą, administracijos direktoriaus pavaduotojas sakė, kad kontaktinis ugdymas bus tęsiamas ir vėliau, tačiau nuo gegužės 10-osios įsigalioja reikalavimas pradinukus testuoti dėl COVID-19.

Šiuo metu testuotis neprivaloma pradinukams (jei savivaldybė nenusprendžia kitaip), kurie lanko mokyklas savivaldybėse, esančiose mažesnio sergamumo zonoje. 5-11 klasių mokiniams testavimas privalomas visose savivaldybėse, abiturientams testavimas tik rekomenduojamas – daugiau kaip pusė jų pasiskiepijo arba yra įgiję imunitetą.

Pradinukų testavimas Šiaulių mokyklose nuo kitos savaitės būtų organizuojamas kas 3-4 dienas. Ypač patogu tai, kad tyrimo rezultatas paaiškėja jau po 15-20 minučių.

„Dedame pastangas, kad mokymas nesugriūtų ir toliau vyktų kontaktiniu būdu. Dabar mes atliekame tam tikrus namų darbus ir nuo pirmadienio vaikus pradėsime testuoti savikontrolės metodu, – spaudos konferencijoje pasakojo V. Urbonavičius. – Šiandien apmokome mokyklų ir švietimo įstaigų sveikatos darbuotojus, o jie rytoj apmokys auklėtojas, kurios veda pamokas, ir tuo metodu patys vaikai gali sau atlikti tyrimą.“

Administracijos direktoriaus pavaduotojas paaiškino, kad šis procesas labai nesudėtingas, neskausmingas ir vaikams gali būti netgi smagus: „Į nosį pagaliuką reikia įkišti labai negiliai, iki 2 centimetrų, tad su mokytojų pagalba patys vaikai galės tą dalyką padaryti.“

Vaikai tirtis mokyklose galės tik gavę tėvų sutikimą. Mokyklų administracijos šią savaitę jau planuoja į nuotolinius susitikimus, o kaip kur ir gyvai į aktų sales pakviesti tėvus bei paaiškinti jiems šį naują tyrimo procesą.

„Bus rodomas ir filmukas, kaip atliekamas tas testavimo metodas. Jis tikrai yra nebaisus, neskausmingas ir nereikalaujantis kažkokio specialaus paruošimo“, – nerimaujančius tėvelius ramino V. Urbonavičius.

1.jpg

Ne visos šeimos duos leidimą testuoti vaikus

Savivaldybės atstovas išreiškė viltį, kad didžioji dalis tėvų savo vaikams sutikimus testuotis duos, tačiau neslepia – tikrai bus ir tokių šeimų, kurios nesutiks. Koks ugdymo būdas bus siūlomas jų atžaloms?

„Bandysime dirbti lanksčiai. Kas nesutiks, iš jų suformuosime klasę, ir ta klasė, kuri nesutinka testuotis, dirbs nuotoliniu būdu. Likusieji, kurie sutinka, arba iš dviejų klasių sujungus į vieną, dirbs kontaktiniu būdu. Stengiamės, kad ir pedagogams būtų lengviau, kadangi vienu metu vesti pamoką ir kontaktiniu, ir nuotoliniu būdu tikrai yra sudėtinga“, – sakė V. Urbonavičius, pridurdamas, jog visi galimi ugdymo variantai šiuo metu aptarinėjami su švietimo įstaigų vadovais.

„Norime, kad kuo daugiau pamokų vyktų kontaktiniu būdu“, – spaudos konferencijoje pabrėžė jis.

Administracijos direktoriaus pavaduotojo teigimu, jeigu pasitaikytų taip, kad vienas ar keli vaikai nesutiktų testuotis dėl baimės, iš pradžių būtų galima leisti jiems kelias dienas eiti į mokyklą ir stebėti, kaip testuojasi bendraklasiai: „Gal tuomet jiems praeis baimė ir kitame testavime jie jau sutiks.“

Tais atvejais, kai COVID-19 testas parodys teigiamą rezultatą, visais atvejais bus konsultuojamasi su tėvais.

„Tėvams reikės spręsti, kaip jie toliau elgiasi. Žinoma, jei buvo kontaktas, visai klasei reikės išeiti mokytis nuotoliniu būdu. Tačiau patys tėvai spręs dėl vaiko sveikatos būklės patikrinimo, ar jie ves vaiką į mobilų punktą pilnam patikrinimui, tai jau jų apsisprendimo reikalas. Svarbu tai, kad mes žinosime, jog yra židinys, ir galėsime jį kuo greičiau suvaldyti“, – sakė V. Urbonavičius.

Mero pavaduotojas sakė, jog negali iš anksto prognozuoti, kiek tėvelių sutiks leisti testuotis vaikams. „Norisi tikėti, jog supras mus“, – vylėsi jis.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA