Šiauliuose papildytos dalijimosi knygomis stotelės

Papildyti knygynėliai ŠRATC nuotr. (pagrindinė)
Šiauliai
ŠRATC nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ŠRATC

Artėjančių gražiausių metų švenčių proga VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC) papildė Šiaulių mieste veikiančius knygynėlius šiauliečių perskaitytomis knygomis, kurios buvo pristatytos į dalijimosi daiktais stoteles „Daiktų kiemas“. Šiauliečiai lauko bibliotekose gali rasti daugiau nei 120 knygų vaikams ir suaugusiems.

ŠRATC, bendradarbiaudamas su Šiaulių miesto savivaldybės administracija ir socialiai atsakingais partneriais, inicijavo ir koordinavo šešių lauko bibliotekų įrengimą. 2021 m. liepos 9 d. įvyko oficialus dalijimosi knygomis stotelių projekto pristatymas ir simbolinis atidarymas kerpant ne juostelę, o naujuosius knygynėlius užpildant knygomis. Knygynėliai po atviru dangumi skatina gyventojus dalintis perskaitytomis knygomis, kurti skaitymo įpročius ir puoselėti bendruomeniškumą.

Prieššventinio šurmulio metu gyventojai kviečiami prisiminti knygų skaitymo džiaugsmą. Reikia sutikti, kad atsakingai parinkta knyga – geriausia dovana. Dovanodami knygą, dovanojama istorija, naujos idėjos, lavinama vaizduotė, plečiamas akiratis. Tą pačią knygą galima skaityti kelis kartus – ji nesensta ir kiekvienu gyvenimo tarpsniu suteikia naujų minčių. Jau perskaitytas ir nereikalingas knygas gyventojai raginami ne išmesti, o pristatyti į knygynėlį, didesnį kiekį knygų – į artimiausią dalijimosi daiktais stotelę „Daiktų kiemas“.

Kviečiame aplankyti knygynėlius Talkšos ežero pakrantėje, Chaimo Frenkelio vilos vidiniame kieme, Beržynėlio parke, prie „Juventos“ progimnazijos, Šiaulių kultūros centro bei geležinkelio stoties dviračių aikštelės. Čia dalinkitės jau perskaitytomis, nereikalingomis knygomis ar atraskite sau ką nors naujo. Pasirinkimas iš tiesų platus – nuo grožinės, dalykinės, vaikų ir jaunimo literatūros iki populiariosios psichologijos žanro knygų!